komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

środa, 18 lipca 2018

Erwina, Kamila

Promesa na przystań kajakową w Śmiałowicach. Czy radni zgodzą się na przesunięcie środków w budżecie?

środa, 11.4.2018 12:46 , komentarze: 3 , odsłony: 1616
kategorie artykułu:

Gmina Marcinowice otrzymała dofinansowanie na zrealizowanie projektu pn. „Przystań Kajakowa nad Rzeką Bystrzycą w Miejscowości Śmiałowice” w ramach Dolnośląskiego Funduszu Odrzańskiego.

10 kwietnia 2018 r. wójt Gminy Marcinowice Władysław Gołębiowski wraz z sołtysem wsi Śmiałowice, Zdzisławem Krzemińskim otrzymali z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Cezarego Przybylskiego promesę w wysokości 50 tyś zł na wykonanie przystani kajakowej w Śmiałowicach. Całość opiewa na kwotę 100 tysięcy złotych. 

Projekt jest pomysłem oddolnym, przedstawionym przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Śmiałowice.  Jego celem jest wykorzystanie pięknego terenu przy rzece Bystrzyca, stworzenie atrakcyjnego miejsca rekreacji i wypoczynku oraz rozwinięcie turystyki w tej części obszaru gminy.

Głównym elementem przystani według projektu ma być pontonowy pomost umocowany na dnie rzeki oraz ruchomy trap z poręczą linową i wąską pochylnią ułatwiającą kajakarzom wychodzenie na koronę wału i wyciąganie kajaków. Znaleźć ma się tam również placyk biwakowy, wyposażony w zadaszone ławostoły z oświetleniem solarnym oraz wybrukowane miejsce na ognisko otoczone ławeczkami. Zaplanowane jest także postawienie kontenera sanitarnego i magazynowo-usługowego. Projekt przewiduje zakup sprzętu kajakowego i przyczepy samochodowej do transportu kajaków oraz budowę zadaszonego hangaru w celu zorganizowania niewielkiej wypożyczalni sprzętu wodnego. W pobliżu przystani ma powstać również parking.

Projekt wpisany w Sołecką Strategię Rozwoju Wsi Śmiałowice znalazł się  na czwartym miejscu spośród 69 pozytywnie ocenionych projektów i 22 wybranych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Został przygotowany przy współpracy Gminy Marcinowice, Rady Sołeckiej Wsi Śmiałowice oraz Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Śmiałowice i jego prezes Lucyny Szpilakowskiej.

13 kwietnia podczas sesji, radni będą musieli jednak wyrazić zgodę na przesunięcie środków w budżecie (50 tysięcy złotych z puli przeznaczonej na remont i dobudowę kuchni przy świetlicy wiejskiej), tak, aby zabezpieczyć wkład własny, bez którego inwestycja nie będzie mogła zostać zrealizowana. Czy ich decyzja będzie pozytywna, przekonamy się już niebawem.

 

Wasze komentarze

Przykry jest fakt, że radni nie potrafią w sprawach Gminy...
czwartek, 12.04.2018 07:15 autor: Z gminy
Radni-bezradni ze Świdnicy, "sfajdali " się...
środa, 11.04.2018 19:13 autor:
dzisiaj, 12 godz temu
1
wtorek, 17.7.2018 09:45
poniedziałek, 16.7.2018 17:40
2
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Auto Max
Auto Max
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Miral
Miral