komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 19 czerwca 2018

Gerwazego, Protazego

Start XVIII Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie

poniedziałek, 12.3.2018 09:59 , komentarze: 0 , odsłony: 148
kategorie artykułu:

W tym roku odbędzie się 18-sta już edycja Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Zagrożeniach i Bezpieczeństwie, którego cele obejmują przede wszystkim: zapoznanie dzieci i młodzieży z zagrożeniami życia codziennego, kształtowanie zachowań minimalizujących lub chroniących przed negatywnym oddziaływaniem substancji psychoaktywnych, a także przekazanie podstawowej wiedzy z zakresu uzależnień od substancji psychoaktywnych, prewencji, bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na trwającym 6 marca spotkaniu organizacyjnym z udziałem szkolnych koordynatorów i funkcjonariuszy Policji dokonano modyfikacji regulaminu turnieju, dostosowując jego zapisy do aktualnych potrzeb i możliwości.

METODY ODDZIAŁYWAŃ PROFILAKTYCZNYCH:

  1. Cykl spotkań tematycznych adresowanych do dzieci i młodzieży szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych gminy Żarów z udziałem dzielnicowych z Komisariatu Policji w Żarowie, pielęgniarek szkolnych oraz psychologa/psychoterapeuty.

  2. Podejmowanie tematyki profilaktycznej, zainicjowanej w czasie spotkań tematycznych, przez nauczycieli w ramach godzin wychowawczych.

  3. Konkurs plastyczny o tematyce związanej z zagrożeniami życia codziennego w ramach Kalendarza Ucznia (koordynowany przez Panią Iwonę Nieradkę i Panią Małgorzatę Świtoń).

  4. Test wiedzy teoretycznej z zakresu zagadnień poruszanych podczas spotkań tematycznych (zagrożenia życia codziennego) oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem 8 - osobowej reprezentacji szkoły z klas IV-VII.

  5. Pokaz sprzętu pożarniczego oraz przeprowadzenie próbnej ewakuacji uczniów w związku z upozorowanym pożarem lub przeprowadzenie pogadanki profilaktycznej przez strażaka.
    Prezentacja występów profilaktycznych podczas finału (scenka, piosenka, film o tematyce profilaktycznej).

 

  

 

Wasze komentarze

dzisiaj, 1 min temu
dzisiaj, 4 godz temu
poniedziałek, 18.6.2018 14:07
poniedziałek, 18.6.2018 14:06
poniedziałek, 18.6.2018 14:00
poniedziałek, 18.6.2018 13:29
poniedziałek, 18.6.2018 12:16
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Auto Max
Auto Max