komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

czwartek, 24 maja 2018

Joanny, Zuzanny

Załóż już teraz bezpłatny profil zaufany eGO i bądź gotowy na JPK_VAT

środa, 14.2.2018 10:42 , komentarze: 0 , odsłony: 166
kategorie artykułu:

Profil Zaufany to bezpłatny klucz do e-administracji. Narzędzie, dzięki któremu można załatwić sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu. Potwierdza naszą  tożsamość w internecie  i umożliwia korzystanie z wielu usług online na portalach urzędowych. Za jego pomocą można załatwić sprawy m.in. na Platformie Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy założyć firmę w Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Teraz profil zaufany przyda  się również do tego, aby prawidłowo złożyć Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT). Obowiązek złożenia pliku JPK_VAT za styczeń upływa 26 lutego 2018 r. Od 1 lutego 2018 r. podatnicy VAT otrzymali do dyspozycji nowe, bezpłatne narzędzie do wysyłania JPK_VAT – aplikację e-mikrofirma. E-mikrofirma nie jest programem finansowo-księgowym. To intuicyjna aplikacja ułatwiająca najmniejszym przedsiębiorcom wywiązywanie się z nowego obowiązku, w szczególności, gdy nie korzystają z fachowej pomocy księgowej. E-mikrofirma umożliwia m.in. wystawianie faktur krajowych, zapisywanie faktur zakupu, automatyczne utworzenie ewidencji VAT na podstawie wprowadzonych dokumentów, czy dodanie sprzedaży paragonowej. Dzięki niej podatnicy automatycznie wygenerują JPK_VAT (na bazie ewidencji VAT), wyślą go do Szefa KAS oraz pobiorą Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Taki plik należy uwierzytelnić: danymi autoryzującymi , podpisem kwalifikowanym albo bezpłatnym profilem zaufanym eGO.  Profil zaufany daje  gwarancję łatwego, szybkiego oraz bezpiecznego podpisania i przesłania JPK_VAT.

Założenie profilu nic nie kosztuje i można to zrobić  na dwa sposoby:

  • przez system bankowości elektronicznej bez konieczności wychodzenia z domu,

  • przez Internet potwierdzając go w Punkcie Potwierdzającym (lista na stronie www.pz.gov.pl).

Potwierdzenia można dokonać w Urzędzie Skarbowym w  Świdnicy w godzinach pracy Urzędu ( w poniedziałki od  7.30 do 18.00; od wtorku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30) w sali obsługi interesantów pok. 118.

Wychodząc naprzeciw potrzebom podatników – przedsiębiorców zobowiązanych do złożenia pliku JPK_VAT tut. Urząd zaplanował dodatkowe dyżury w najbliższe dwie soboty tj. 17 i 24 lutego w godzinach   w godzinach 9:00-13:00.

Zachęcamy do jak najszybszego zakładania profilu zaufanego, który nie tylko upraszcza kontakt z administracją skarbową, ale również umożliwia załatwianie wielu innych spraw urzędowych.

 

 

Wasze komentarze

Auto Max
Auto Max
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Skład opału Agro
Skład opału Agro
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra