komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 28 maja 2018

Jaromira, Justa

Okradła OSIR na blisko milion złotych

piątek, 19.1.2018 14:38 , komentarze: 3 , odsłony: 3611
kategorie artykułu:

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy wszczęła postępowanie dotyczące przywłaszczenia przez główną księgową OSiR Świebodzice znacznych kwot pieniędzy. 

W związku z wykryciem nieprawidłowości księgowa oraz jeszcze jedna pracownica księgowości OSiR zostały zwolnione dyscyplinarnie w trybie natychmiastowym. Dotychczasowy prezes spółki podał się do dymisji. O sytuacji natychmiast powiadomiono organy ścigania, a w spółce, na polecenie burmistrza zlecono audyt śledczy, który udokumentował skalę nieprawidłowości i mechanizm fałszowania dokumentów.

Wynika z niego, że główna księgowa dokonała przywłaszczenia na kwotę około 800.000 zł, a proceder trwał kilka lat.

Władze spółki przekazały prokuraturze wszystkie materiały, potwierdzające dokonanie przestępstwa – to m. in. opinie biegłego rewidenta oraz dokumenty źródłowe, obrazujące mechanizm fałszowania ksiąg rachunkowych.

Obecnie wszystkie działania są nakierowane na doprowadzenie do odzyskania przywłaszczonego mienia. Miasto oraz spółka ze swojej strony zrobili wszystko, co było możliwe w tym zakresie: natychmiast po wykryciu nieprawidłowości zostało złożone zawiadomienie do prokuratury oraz wniosek o zabezpieczenie na majątku sprawcy. Jest dostarczona dokumentacja księgowa, która jednoznacznie wskazuje, kto i w jaki sposób dokonywał przywłaszczeń. Spółka będzie występować o naprawienie szkody i zwrot całości przywłaszczonego mienia, co jest ściśle powiązane z działaniem policji i prokuratury.

W trakcie wdrażania są procedury, które zabezpieczą spółkę na przyszłość przed takimi sytuacjami. Chodzi przede wszystkim o obieg gotówki, dokumentów oraz niezależny system kontroli. Spółka funkcjonuje normalnie i realizuje swoje zadania związane z zaspokajaniem potrzeb mieszkańców w zakresie oferty sportowo-rekreacyjnej. Na obiektach OSiR odbywają się zajęcia feryjne, wkrótce otwarta zostanie zmodernizowana pływalnia kryta, w tym roku rozpocznie się także gruntowna modernizacja kręgielni miejskiej.

 

 

Wasze komentarze

Stawialbym na PISIOROW. To dopiero zlodzieje
sobota, 20.01.2018 14:34 autor: JA28
napewno była z platformy
sobota, 20.01.2018 08:25 autor:
Brak slow to pracownica znanej parti praca obywatela
piątek, 19.01.2018 18:56 autor:
piątek, 25.5.2018 10:06
4
czwartek, 24.5.2018 08:37
3
wtorek, 22.5.2018 14:24
4
poniedziałek, 21.5.2018 09:16
1
Auto Max
Auto Max
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Miral
Miral
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Skład opału Agro
Skład opału Agro