komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

niedziela, 27 maja 2018

Augustyna, Juliana

[FOTO] Strzegomianie na Turnieju Czterech Skoczni

poniedziałek, 15.1.2018 11:40 , komentarze: 0 , odsłony: 940
kategorie artykułu:

Na przełomie 2017 i 2018 r. zdecydowana większość naszych rodaków emocjonowała się znakomitymi występami naszych skoczków narciarskich w "Turnieju Czterech Skoczni". Kapitalną wręcz formę zaprezentował Kamil Stoch, który jako drugi zawodnik w historii wygrał wszystkie konkursy w ramach jednej edycji niemiecko-austriackiej imprezy.

Podopieczni Austriaka Stefana Horngachera rozpieszczają kibiców swoimi wynikami, nic więc dziwnego, że w ślad za naszymi skoczkami jeździ duża liczba Polaków, którzy mocno kibicują Kamilowi Stochowi i spółce.

Każdy, kto dokładnie oglądał transmisję noworocznego konkursu w niemieckim Garmisch-Partenkirchen, zauważył dużą biało-czerwoną flagę z wyraźnym napisem STRZEGOM. Flaga kilkakrotnie była pokazywana w trakcie konkursu (zwłaszcza po udanych skokach polskich reprezentantów) i w serwisach sportowych na antenie Telewizji Polskiej. Strzegomianie zapewne zastanawiali się, kto miał tę niewątpliwą przyjemność oglądać na żywo zmagania w Ga-Pa. Okazało się, że to rodzina państwa Górów, którzy relacjonowali swój pobyt na skoczni za pośrednictwem Facebook'a.

- Niezmiernie się cieszymy, że w 9-osobowym składzie mogliśmy kibicować naszym skoczkom w Garmisch-Partenkirchen. Atmosfera na skoczni była kapitalna, a polscy kibice wspaniali. Byliśmy na pewno głośniejsi niż kibice z Niemiec. Dodam, że mieliśmy również okazję udzielić wywiadu w TVP Info - mówi strzegomianin Marian Góra. - Po zamieszczeniu kilku postów na Facebook'u, od razu pojawiły się bardzo pozytywne komentarze wraz ze zdjęciami naszej flagi z napisem Strzegom. Znajomi dziękowali za dużą promocję naszego miasta w ogólnopolskich mediach - dodał Marian Góra.

Dla państwa Górów była to już druga z rzędu wizyta w Garmisch-Partenkirchen. Rodzina już planuje kolejną wizytę na "Turnieju Czterech Skoczni". Tym razem chcieliby odwiedzić także Oberstdorf, Innsbruck i Bischofshofen.

Zdjęcia: prywatne archiwum państwa Górów

 

Wasze komentarze

piątek, 25.5.2018 10:31
piątek, 25.5.2018 08:45
piątek, 25.5.2018 08:02
czwartek, 24.5.2018 19:46
wtorek, 22.5.2018 08:21
poniedziałek, 21.5.2018 13:53
7
poniedziałek, 21.5.2018 12:49
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Miral
Miral
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica