komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 20 lipca 2018

Czeslawa, Hieronima

[FOTO] Jedyny taki Sylwester bez fajerwerków

wtorek, 2.1.2018 09:54 , komentarze: 14 , odsłony: 4985
kategorie artykułu:

Miał być niepowtarzalny, widowiskowy, mega efektowny - i dokładnie taki był. Laserowy Sylwester, czyli inne, niż dotychczas powitanie Nowego Roku, przygotowane przez burmistrza miasta Świebodzice Bogdana Kożuchowicza, nie rozczarował ani na jotę. Świetlno-muzyczny pokaz o północy podziwiała rekordowa liczba mieszkańców i gości - Rynek w Świebodzicach dosłownie pękał w szwach.

A już od godz. 17:00 mogliśmy podziwiać sylwestrową iluminację ratusza, który mienił się kolorami i grafiką, nawiązującą do noworocznych akcentów. Świebodziczanie całymi rodzinami już od popołudnia przychodzili do Rynku, by zobaczyć nietypowo "przystrojony" ratusz i zrobić pamiątkowe zdjęcia.

Zabawa Sylwestrowa w świebodzickim Rynku rozpoczęła się o godz. 22:30, rozkręcił ją DJ Doluś, znany z programów telewizyjnych. Było dużo dobrej muzyki i nauka tańca z instruktorem Tomaszem Jaszewskim, który wraz z partnerką Martą zachęcali świebodziczan do sylwestrowych pląsów.

Tuż po 23:30 na scenie pojawił się Burmistrz Miasta Bogdan Kożuchowicz wraz z małżonką Teresą, by za chwilę złożyć mieszkańcom noworoczne życzenia. Ale najpierw była taneczna niespodzianka: wspólny taniec do ubiegłorocznego hitu "Despacito".

Kolejną niespodzianką był noworoczny toast - członkowie zaprzyjaźnionego Zespołu Pieśni i Tańca "Mokrzeszów" częstowali mieszkańców symboliczną lampką szampana. A gdy laserowy zegar, wyświetlony na fasadzie ratusza, zaczął odmierzać ostatnie minuty starego roku, burmistrz Bogdan Kożuchowicz i Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec złożyli noworoczne życzenia:

- Drodzy mieszkańcy, dziękuję za kończący się rok, który był trudny, nie zabrakło w nim bolesnych wydarzeń, ale dziękuję Wam serdecznie za wsparcie i pomoc w najtrudniejszych momentach. U progu Nowego Roku życzę Wam i Waszym bliskim szczęścia, zdrowia, dużo radości. Niech 2018 rok przyniesie nam tylko dobre wydarzenia - mówił burmistrz.

Punktualnie o godz. 0:00 rozpoczął się laserowy pokaz. Rynek wypełniły światło i dźwięk. Wiązki laserów wyświetlały obrazy nie tylko na fasadzie ratusza, ale także, falując i zmieniając kolory, płynęły nad głowami ludzi. Na budynku pojawiały się świebodzickie akcenty: herb, logo, napis "Świebodzice". Widowiskowy pokaz trwał około 20 minut i bez wątpienia bardzo się podobał. Warto podkreślić, że przygotowała go profesjonalna firma, która za efekty wizualne została nagrodzona m. in. w Tokio.

Dyskoteka w sercu miasta trwała do ok. 1:00. Nad bezpieczeństwem bawiących się świebodziczan czuwała Straż Miejska i Policja.

 

Wasze komentarze

Jesteśmy z rodziną pod pozytywnym wrażeniem ,, Sylwestra 2018...
niedziela, 07.01.2018 16:49 autor: Świdniczanin
brawo fajerwerki powinny zniknąć z polskich sklepów
niedziela, 07.01.2018 11:06 autor: kaśia świdniczanka
Super Sylwester w Świebodzicach warto powtórzyć go za rok ,,...
sobota, 06.01.2018 16:23 autor: Jagoda Świdniczanka
Gratulacje dla Władz Świebodzic za ,, S Y L W...
piątek, 05.01.2018 12:55 autor: Świdniczanki Ewa i Ania oraz Ane
I tak z Waszej harowki matolki to poszło, z podatków...
środa, 03.01.2018 15:33 autor: Tradycyjny Petardowicz
Gratulacje dla Władz Świebodzic za bardzo udanego Sylwestra...
środa, 03.01.2018 10:57 autor: Świdniczanin
Brawa dla Świebodzic!
wtorek, 02.01.2018 10:05 autor:
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Auto Max
Auto Max
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC