komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 16 lipca 2018

Mariki, Benity

[FOTO, WIDEO] 3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM wystartował

piątek, 10.11.2017 09:37 , komentarze: 6 , odsłony: 2793
kategorie artykułu:

9 listopada wystartował 3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM. Tegoroczna odsłona poświęcona jest roli dźwięku w dziełach filmowych. Poza licznymi pokazami filmowymi, podczas festiwalu na publiczność czekają także wydarzenia związane z muzyką.

Pierwszego dnia festiwalu, w czwartek, widzowie mogli zobaczyć filmy laureata tegorocznej, czyli Złotej Palmy w Cannes „The Square” Rubena Ostlunda oraz „Twojego Vincenta” w reżyserii Doroty Kobieli - obraz łączący sztukę i animację, stworzony w koprodukcji brytyjsko-polskiej.

Konkursowy piątek rozpocznie się wielokrotnie nagradzanym w tym roku podczas Berlinale, Festiwalu Filmowego w Gdyni „Pokotem” Agnieszki Holland. Zaraz po nim widzowie będą mogli obejrzeć „Niemiłość” Andrzeja Zwiagincewa, który jest historią rozpadającego się małżeństwa, które na ekranie zamienia życie swojego dziecka w piekło.

W sobotę w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostaną filmy polskich reżyserów: przepełnione muzyką i relacją dwojga artystów „Serce miłości” Łukasza Rodundy oraz „Dzikie róże” w reżyserii Anny Jadowskiej - przejmująca opowiesć o skomplikowanych relacjach na linii mąż-żona. Konkursową siódemkę zamknie niedzielny pokaz filmu Akiego Kaurismaekiego „Po tamtej stronie”, w którym widzimy krzyżujące się losy mieszkańca Helsinek i uchodźcy z Syrii.

Spektrum to również Konkurs Filmów Krótkich. W dwóch blokach zaplanowanych na sobotę znalazły się obrazy takie jak: „Nic nowego pod słońcem” Damiana Kocura, zwycięzcy Złotych Lwów podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni; „Heimat” Emi Buchwald nagradzany przykładowo na Festiwalu Łodzią po Wiśle czy prezentowane w Cannes „Koniec widzenia” Grzegorza Mołdy i „Najpiękniejsze fajerwerki ever” Aleksandry Terpińskiej. Drugi blok to trzy filmy, których tytuły wielokrotnie były już wspominane w mediach. Mowa o debiucie reżyserskim Macieja Stuhra, „Milczeniu polskich owiec”; rozgrywająca się na pograniczu baśni i horroru opowieść „Deer Boy” Katarzyny Gondek oraz pokazywanego w Gdyni „60 kilo niczego” w reżyserii Piotra Domalewskiego.

W programie Festiwalu przewidziano również wiele spotkań z aktorami i reżyserami, na które świdnicka publiczność z pewnością uśmiechnie się ze wspomnieniem ubiegłorocznych dyskusji. Organizatorzy proponują pokazy dla szkół i seniorów, piątkowy quiz filmowy w Ambasadzie San Esco Bar, panele dyskusyjne oraz koncert EABS.

Z publicznością w Świdnicy spotka się Jakub Gierszał, wcielający się w postać głównego bohatera filmu „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. Spotkanie z aktorem odbędzie się w sobotę, 11. listopada, o godzinie 14:30 w Klubie Bolko przy pl. Grunwaldzkim 11. Pokaz „Najlepszego” - jednego z najbardziej oczekiwanych przez widzów polskich tytułów tego roku - zaplanowano na niedzielę 12.11 o godzinie 14:30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Wśród gości festiwalowych nie zabraknie również Krzysztofa Zanussiego. Olgi Tokarczuk, Marty Nierdakiewicz. Więcej tutaj: http://spektrumfestiwal.pl/category/goscie-festiwalu/page/2/

Jak informują organizatorzy na filmy konkursowe wejściówki zostały już w zasadzie wyprzedane. Na pozostałe projekcje zostały pojedyncze bilety. Warto więc się pospieszyć!

Festiwal Filmowy Spektrum odbywa się pod patronatem Doba.pl

 

Wasze komentarze

Joseph Goebbels przy obecnej prezydent ...
piątek, 10.11.2017 15:09 autor:
No to chyba powinieneś być dumny. Poza tym jest ładniejsza....
piątek, 10.11.2017 19:19 autor: Świdniczanka
Najbardziej zadowoleni są pewnie ludzie ...
niedziela, 12.11.2017 11:36 autor:
niedziela, 8.7.2018 09:58
piątek, 29.6.2018 15:44
środa, 27.6.2018 09:44
poniedziałek, 25.6.2018 09:51
Auto Max
Auto Max
Muzeum Broni
Muzeum Broni
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Miral
Miral
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele