komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

wtorek, 17 lipca 2018

Anety, Bogdana

Aktorska gwiazda sezonu na Festiwalu SPEKTRUM!

czwartek, 26.10.2017 19:52 , komentarze: 2 , odsłony: 1129
kategorie artykułu:

Z publicznością w Świdnicy spotka się Jakub Gierszał, wcielający się w postać głównego bohatera filmu „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego. Spotkanie z aktorem odbędzie się w sobotę, 11. listopada, o godzinie 12:00 w Klubie Bolko przy pl. Grunwaldzkim 11. Pokaz „Najlepszego” - jednego z najbardziej oczekiwanych przez widzów polskich tytułów tego roku - zaplanowano na niedzielę 12.11 o godzinie 14:30 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Jakub Gierszał to aktor, o którym w świecie filmowym od kilku lat nie przestaje być głośno. Zdobywca Shooting Star w 2012 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Wielokrotnie nagradzany, m. in. za główną rolę męską w „Sali samobójców” otrzymał w 2011 r. Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego (Nagroda Publiczności), Złotą Kaczkę przyznawaną przez pismo „Film” w kategorii: najlepszy aktor, a rok później nagrodę za rolę męską na Festiwalu Polskich Filmów „Ekran” w Toronto. Jakub wiódł prym na tegorocznym Festiwalu w Gdyni, gdzie aż cztery obrazy z jego udziałem („Najlepszy“, „Pomiędzy słowami”, „Zgoda” i „Pokot”) otrzymały Złotego Kangura - nagrodę australijskich dystrybutorów.

Nazwisko Gierszała nieustająco pojawiało się na ustach wszystkich podczas tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Cieszymy się, że aktor, który od kilku lat kreuje doskonałe role w czołowych polskich tytułach, odwiedzi SPEKTRUM. Poza tym, pokazujemy aż dwa filmy, w jakich wystąpił - „Pokot” oraz „Najlepszy”. - podkreśla Lech Moliński, dyrektor artystyczny Festiwalu.

Na 3. Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum zapraszamy w dniach 9-12 listopada. Tegoroczna odsłona poświęcona jest roli dźwięku w dziełach filmowych. Organizatorami Spektrum pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica. Więcej informacji na temat Festiwalu można znaleźć na stronie internetowej oraz na fanpage’u.

 

Wasze komentarze

Nie wiem jak innym ale mnie to się płakać chce...
piątek, 27.10.2017 17:49 autor:
niedziela, 8.7.2018 09:58
piątek, 29.6.2018 15:44
środa, 27.6.2018 09:44
poniedziałek, 25.6.2018 09:51
SKLEP OGRODNICZY
SKLEP OGRODNICZY
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Auto Max
Auto Max
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Miral
Miral
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Skład opału Agro
Skład opału Agro
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Broni
Muzeum Broni