Trwają prace remontowe na Donjonie, Ostrogu i w Grodziszczu

czwartek, 28.10.2021 08:54 1973 1

W gminie Stoszowice rozpoczęły się prace remontowe na trzech ważnych zabytkach: fortach Twierdzy Srebrna Góra: Donjonie i Ostrogu oraz w pawilonie przy wieży widokowej w Grodziszczu. 

 

Na Twierdzy Srebrna Góra odkrywane są kolejne kazamaty, które zaadaptowane będą na hotel z restauracją. Natomiast na Forcie Ostróg trwają prace związane z kolejnym etapem odbudowy fasady zewnętrznej. W z kolei Grodziszczu kontynuowane są prace polegające na odbudowie pawilonu przy wieży widokowej. Jeszcze w tym roku obiekt doczeka się wizerunku z czasów swojej świetności. 

Każda inwestycja, niezależnie od tego, na jaką kwotę opiewa, cieszy jednakowo. Wspólnymi siłami dbamy o zachowanie naszych zabytków. Realizujemy prace renowacyjne, rewitalizacyjne, by nie tylko uratować je przed degradacją, ale również nadać im nowe życie. Oczywiście, realizacja tych zadań nie oznacza spoczęcia na laurach. Mamy jeszcze wiele pomysłów, które chcielibyśmy i musimy zrealizować - komentuje wójt Stoszowic Paweł Gancarz, który wizytował inwestycje. 

 

 

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Marek Sz piątek, 29.10.2021 20:44
Brawo, szkoda tylko że brakło na wieżę w Rudnicy. Mam nadzieję...