[AKTUALIZACJA] Ciężkie warunki w Srebrnej Górze - brak prądu i łamiące się gałęzie. Gmina udostępnia GOKSiR i apeluje do mieszkańców!

sobota, 28.1.2023 15:55 4597 4

Mieszkańcy Srebrnej Góry  w gminie Stoszowice od wczoraj pozbawieni są prądu. Choć pracownicy Tauronu naprawiają awarie, to nie wiadomo, kiedy wróci elektryczność. Gmina udostępnia dla mieszkańców sale Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji, gdzie można się ogrzać, napić ciepłej kawy czy herbaty i doładować telefon. Jest też apel o zorientowanie się, czy sąsiedzi nie potrzebują pomocy. 

 [AKTUALIZACJA] W sobotę w godzinach wieczornych w Srebrnej Górze przywrócona została energia elektryczna. 

------------------------------

Mieszkańcy, w szczególności Srebrnej Góry, od kilku dni borykamy się w części Srebrnej Góry z bardzo trudnymi warunkami pogodowymi, marznącym deszczem, niektórzy określili to zjawisko „okiść”. Łamią się drzewa blokując drogę, jest ślisko, w części Srebrnej Góry nie ma dostaw prądu. 

- Ciepła sala w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji jest do państwa dyspozycji. Zapraszamy, można się ogrzać, napić gorące kawy i herbaty, naładować telefon lub skorzystać z naszych aparatów. Jest również przestrzeń do zabawy dla dzieci - informuje gmina Stoszowice.  

Jak informuje wójt gminy , Paweł Gancarz,  strażacy ochotnicy wyjeżdżają na bieżąco, udrażniają przejazdy, usuwają połamane drzewa. Służby Tauron pracują, 5 brygad jest tylko w Srebrnej Górze.

- Jesteśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym i przed chwilą byłem osobiście, żeby zdopingować do działania, proponowałem pomoc. Pracownicy Tauron pracują, żeby przywrócić zasilanie dzisiaj do wieczora, ale nie ma gwarancji że się uda. Pojawiają się zarzuty, że wczoraj skończyli prace o godz. 18.00. Tak to prawda. Jestem daleki od usprawiedliwiania kogokolwiek, ale proszę też nie wymagać, żeby "pod prądem", w ciemności, narażać życie pod łamiącymi się drzewami. W dzień widać, jak spada łamiące się drzewo, w nocy tylko słychać jedynie jak trzeszczy. Proszę mieszkańców ulic, na których nie ma prądu, żeby zorientować się, co dzieje się z sąsiadami. Jeżeli będą jakieś sprawy, z którymi nie będziecie sobie mogli poradzić w ramach sąsiedzkiej pomocy, proszę o kontakt. Proszę o ostrożność i rozsądek. Wszystkie służby pracują jak mogą, ale proszę tez nie wymagać cudów. Proszę o wzajemny szacunek do tych, którzy wykonują swoją pracę - apeluje wójt Paweł Gancarz. 

 

 

Przeczytaj komentarze (4)

Komentarze (4)

Odpowiadasz na komentarz:
Marcin
czwartek, 01.01.1970 01:00
Gdzie są drogowcy wszystkie drogi jedna szklanka czy w naszej gminie brakuje piasku.
Okiść poniedziałek, 30.01.2023 19:46
Bo jakby się dbało i w lecie drzewa, szczególnie te...
turysta niedziela, 29.01.2023 18:15
Gmina chyba dobrze ubezpieczona. Sypią….licząc chyba ziarenka piasku. Fakt, wywieźli...
Bart sobota, 28.01.2023 21:21
Gmina.... Buahahaja z tego co wiem to zorganizowani...
Marcin sobota, 28.01.2023 18:18
Gdzie są drogowcy wszystkie drogi jedna szklanka czy w naszej gminie brakuje piasku.