Od czterech lat nie powinien wsiadać za kierownicę. Złamał zakaz, w dodatku całkiem pijany

czwartek, 6.10.2022 09:09 1805 3

Kamienieccy policjanci na terenie miasta zatrzymali 53-letniego mieszkańca powiatu ząbkowickiego, który kierował samochodem daewoo tico w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, a ponad to od około 4 lat cofnięte uprawnienia do kierowania. Teraz odpowie przed sądem.

 fot. ilustracyjne

W środę 6 października przed godziną 10.00 policja została powiadomiona, że przed jednym ze sklepów w miejscowości Kamieniec Ząbkowicki w samochodzie siedzi za kierownicą pijany mężczyzna, który prawdopodobnie zaraz odjedzie.

- Mundurowi zauważyli samochód, odpowiadający opisowi podanemu przez świadka, jadący jedną z ulic miasta. Zatrzymali kierującego do kontroli. Okazało się, że świadek się nie pomylił. Kierowca samochodu daewoo tico był nietrzeźwy. 53-latek miał 2,5 promila alkoholu w organizmie, a do tego od ponad 4 lat cofnięte uprawnienia do kierowania - mówi st.asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich. 

Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego na szczęście jechał sam i nie spowodował żadnego zdarzenia drogowego, jednak za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 - Po raz kolejny przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu powoduje nie tylko konsekwencje prawne. Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Apelujemy do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadomiły policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób, które nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie stanowi pijany kierowca na drodze - przestrzega policjantka. 

 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
Maja
czwartek, 01.01.1970 01:00
Tacy ludzie nie przejmują się zakazami. Jedynie konfiskata i kara finansowa. Także dla tych którzy użyczają samochodu. Inaczej nic z tego nie będzie
czwartek, 06.10.2022 18:48
Najgorzej jak spotkasz Tico na drodze
Maja czwartek, 06.10.2022 13:48
Tacy ludzie nie przejmują się zakazami. Jedynie konfiskata i kara finansowa. Także dla tych którzy użyczają samochodu. Inaczej nic z tego nie będzie
czwartek, 06.10.2022 13:17
W Kamieńcu jest ulica gdzie są sklepy w wódką