Okradli niezamieszkały dom, uciekając gubili skradzione przedmioty. Są już w rękach policji

środa, 9.6.2021 14:55 4642 2

Ząbkowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 40 i 39 lat podejrzanych o włamanie do niezamieszkałego domu jednorodzinnego w gminie Bardo. Z budynku ukradli przedmioty o wartości ok. 2000 zł. w tym suszarkę, młynki do kawy, lampki choinkowe jak również inne artykuły elektryczne. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.

Policjanci ząbkowickiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży oraz włamania do domu jednorodzinnego w gminie Bardo.

- Z przekazanych informacji wynikało, że przed niezamieszkałym budynkiem stoi samochód, do którego ktoś ładuje przedmioty pochodzące z domu. Nie są to właściciele budynku. Pokrzywdzony powiadomiony o tym fakcie przed przyjazdem policji rozpoczął pościg za sprawcami prywatnym samochodem. Sprawcy uciekając z miejsca włamania gubili po drodze skradzione przedmioty, a następnie porzucili również samochód, którym się przemieszczali i uciekli na piechotę - mówi st.asp. Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. 
 

Z budynku ukradli przedmioty o wartości ok. 2000 zł, w tym suszarkę, młynki do kawy, lampki choinkowe jak również inne artykuły elektryczne.

- Sprawą włamania niezwłocznie zajęli się policjanci z Ząbkowic Śl., doprowadzając do zatrzymania dwóch mężczyzn, mieszkańców Kłodzka podejrzanych o to włamanie. Mężczyźni usłyszeli już zarzut kradzieży z włamaniem. Jak się okazało 40 i 39-latek poprzez wyłamanie wkładki w zamku drzwi domu jednorodzinnego dostali się do jego wnętrza skąd zabrali szereg przedmiotów gospodarstwa domowego oraz innych. Za to przestępstwo mogą spędzić w więzieniu nawet 10 lat - dodaje policjantka. 

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Odpowiadasz na komentarz:
Arcymag
czwartek, 01.01.1970 01:00
Lampki, młynki do kawy, suszarkę, ale patologia, dobrze że jeszcze wibratorów gdzieś pod łóżkiem nie znaleźli i nie ukradli albo skarpetek xd
Arcymag czwartek, 10.06.2021 07:29
Lampki, młynki do kawy, suszarkę, ale patologia, dobrze że jeszcze wibratorów gdzieś pod łóżkiem nie znaleźli i nie ukradli albo skarpetek xd
Aaaa środa, 09.06.2021 21:55
Chore prawo 10 lat więzienia a za pedofilię czy zabójstwo...