komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

piątek, 16 kwietnia 2021

Kseni, Cecylii

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa - zgłoś zagrożenie

środa, 7.4.2021 10:07 , komentarze: 2 , odsłony: 970
kategorie artykułu:

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to nowoczesna i przede wszystkim bezpieczna platforma wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Wystarczy smartfon lub tablet z przeglądarką i dostępem do internetu, kilka kliknięć i wysyłamy zgłoszenie. W obecnej sytuacji jest to jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań. Prosimy jednak o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne rozwiązanie opracowane m.in. przy udziale obywateli, dzięki któremu można zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa i zagrożeń w danej lokalizacji. Wystarczy dowolne urządzenie z dostępem do internetu i przeglądarką, nie trzeba zakładać konta ani nigdzie się logować. W dobie pandemii jest to najbezpieczniejsza metoda zgłaszania zagrożeń. Można je wysłać anonimowo, szybko i skutecznie. Mapa nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji, które należy zgłaszać dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Obywatele najczęściej zgłaszają zagrożenia, które są najbardziej uciążliwe w miejscu ich zamieszkania. Są to przede wszystkim nieprawidłowe parkowanie, przekraczanie dozwolonej prędkości, spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych, niewłaściwa infrastruktura drogowa, używanie środków odurzających i zła organizacja ruchu drogowego. Można dodać samo zgłoszenie lub krótko opisać problem. Następnie zgłoszenie to jest weryfikowane przez policjantów. Jeżeli zostanie potwierdzone, policjanci podejmą czynności zmierzające do jego wyeliminowania.

 

 

Wasze komentarze

Po co zgłaszć jaki tak nic z tym nie robią...
środa, 07.04.2021 19:59 autor: mieszkaniec
wtorek, 6.4.2021 09:55
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe