komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS

środa, 21 kwietnia 2021

Anzelma, Bartosza

Już 1 marca spotkanie on-line policjantów z seniorami

środa, 24.2.2021 08:08 , komentarze: 4 , odsłony: 1084
kategorie artykułu:

Koncepcja „SENIOR ONLINE”, to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa dolnośląskiego w jednym czasie. Jest on skierowany do seniorów przez Dolnośląską Policję. Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzi policjant zajmujący się profilaktyką w jaworskiej komendzie. Serdecznie zapraszamy na spotkanie on-line, które odbędzie się 1 marca 2021 roku we wszystkich jednostkach powiatowych Dolnego Śląska.

Ideą programu są cykliczne spotkania on-line funkcjonariuszy z seniorami z terenu całego województwa dolnośląskiego, które odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w godzinach 9.00-9.30, jednocześnie w 26 jednostkach Policji.

Pierwsze tego typu spotkanie przeprowadzi funkcjonariuszka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich st.asp. Katarzyna Mazurek. Na początku policjantka przedstawi seniorom ideę koncepcji i cel jej opracowania. Głównym tematem będzie omówienie metod działania oszustów na „wnuczka”, „policjanta” „amerykańskiego żołnierza” oraz sposób kontaktu z Policją w przypadku zaistnienia przestępstwa. Seniorzy uczestniczący w spotkaniu kontaktować się będą z prowadzącym na czacie i będą mogli zadawać mu najbardziej nurtujące ich pytania, na które policjantka w miarę możliwości będzie odpowiadała do kamery. Pytania powinny być związane z poruszanym tematem.

Celem tych działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie starszych osób ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże czy rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie z policjantką już 1 marca 2021 roku. Warto  dodać, że wyjdziemy na przeciwko Państwa oczekiwaniom i postaramy się zainteresować tematem i sposobem spotkań on-line nie tylko seniorów.

Spotkanie będzie dostępne na You Tube na kanale KPP Ząbkowice Śląskie.

Link do filmu:    

w serwisie YouTube na profilu Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Wasze komentarze

poniedziałek, 19.4.2021 09:47
6
poniedziałek, 19.4.2021 08:53
wtorek, 6.4.2021 09:55
6
ZGK Ząbkowice Śl.
ZGK Ząbkowice Śl.
Pomoc drogowa
Pomoc drogowa
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Sushi Dzierżoniów
Sushi Dzierżoniów
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
ZCKiT Ząbkowice Śląskie
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe