Chciał sprzedać meble, a stracił kilka tysięcy złotych. Uważajmy na oszustwa w sieci!

piątek, 7.6.2024 16:21 1024 0

Kolejna osoba padła ofiarą oszustwa w sieci. 28-latek wystawił na sprzedaż używane meble, a po manipulacji ze strony przestępcy stracił kilka tysięcy złotych. Apelujemy o rozwagę podczas zakupów w internecie. 

O tym, jak łatwo i szybko można stracić swoje oszczędności przekonał się mieszkaniec powiatu ząbkowickiego, który wystawił na jednym z popularnych portali sprzedażowych w internecie używane meble. Z 28-latkiem skontaktowała się osoba, która wyraziła chęć zakupu. Po wymienieniu kilku wiadomości doszli do porozumienia. Oszust poinformował sprzedającego, że towar wysłany przez jedną z firm kurierskich, jednak uprzednio 28-latek musi wypełnić przesłane formularze. Zapewniał, że "wszystko załatwi", a należy jedynie postępować zgodnie z jego instrukcjami.

Pokrzywdzony nie był świadomy podstępu i podał wszystkie swoje dane oraz kilknął w aktywny link przekierowujący na stronę, gdzie miał zalogować się do konta bankowego. W trakcie rozmowy z konta mieszkańca naszego powiatu zniknęło ponad 5 tysięcy złotych, czyli kilkukrotnie więcej, niż oczekiwał za wystawione meble.

- Ponownie apelujemy o ostrożność podczas sprzedaży czy zakupów za pośrednictwem Internetu. Nigdy nie klikajmy w załączone linki, przesłane przez niesprawdzonych czy nieznanych nadawców. Nie wpisujmy, nie podawajmy swoich danych, loginów i haseł do kont bankowych. Pamiętajmy tylko zdrowy rozsądek może uchronić nas przed utratą naszych pieniędzy - apeluje asp. szt. Katarzyna Mazurek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

/KPP w Ząbkowicach Śląskich/

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek