33-latek poszukiwany listem gończym zatrzymany. Wielkanoc spędził już w zakładzie karnym

wtorek, 2.4.2024 18:09 2522 0

Święta i czas je poprzedzający to dla policjantów i innych służb często czas wytężonej pracy. Zwiększona liczba interwencji, szczególnie tych związanych z alkoholem, kolizje, zakłócenia spoczynku nocnego, to tylko część zgłoszeń na które mundurowi są wzywani w okresach świątecznych. Jest to również czas, który funkcjonariusze wykorzystują by zatrzymać osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Często jest to jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ poszukiwani robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi. Odpowiedzialności nie da się jednak uniknąć.

Przekonał się tym 33-latek zatrzymany przez ząbkowickich policjantów w Wielką Sobotę. Mieszkaniec powiatu ząbkowickiego nie dość, że był poszukiwany listem gończym i nakazem doprowadzenia przez Sąd Rejonowy w Ząbkowicach Śląskich, to dodatkowo szukała go prokuratura w jednym z miast w województwie lubelskim. Tegoroczne Święta Wielkanocne mężczyzna spędził już za kratami w pobliskim zakładzie karnym.

Przypominamy, że każda osoba, która posiada informacje dotyczące miejsca pobytu osób poszukiwanych proszona jest o kontakt pod numerem telefonu 47 875-62-0047 875-63-01 lub z najbliższą jednostką Policji. Informacje można także przekazywać za pośrednictwem poczty elektronicznej, pisząc na adres e-mail: komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl
Policjanci jednocześnie zapewniają o utrzymaniu tajemnicy, co do osoby informującej (art. 280 § 2 kpk).

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek