Siedem zdarzeń drogowych podczas świątecznego weekendu na drogach powiatu ząbkowickiego

wtorek, 2.4.2024 12:27 2681 0

Święta Wielkanocne 2024 już za nami, przyszedł więc czas na małe podsumowanie z policyjnych statystyk.

Na drogach powiatu ząbkowickiego od zeszłego piątku doszło do 7 zdarzeń drogowych, z czego większość to były niegroźne kolizje lub najechanie na zwierzynę, czy dziurę w drodze.

Jednak 1 kwietnia przed godziną 23.00 w Ząbkowicach Śląskich, skrzyżowanie ul. Dalekiej z drogą K8 zderzyły się dwa pojazdy. Ruch na „ósemce” przez dłuższą chwilę odbywał się wahadłowo. Policjanci na miejscu zdarzenia ustalili, że 18-letni kierujący samochodem audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej 27-letniej kierującej oplem mieszkance Kłodzka, doprowadzając tym samym do bocznego zderzenia pojazdów. Kierujący byli trzeźwi z obrażeniami zostali przetransportowani do pobliskich szpitali.

We wtorek 2 kwietnia doszło do kolizji na drodze W385, w okolicy miejscowości Stolec, gdzie parę minut po godzinie 7.00, podczas nieprawidłowego wymijania doszło do zderzenia się samochodu Lexus z Fordem Galaxy. Kierujące nimi 56 i 35-letnie mieszkanki powiatu ząbkowickiego były trzeźwe, a zdarzenie na miejscu policjanci zakończyli mandatem dla obu kobiet.

Piękna, ciepła i słoneczna pogoda, która towarzyszyła nam niemal przez całą Wielkanoc sprawiła, że na drogi wyjechało więcej rowerzystów. Niektórzy jednak za kierownicę swoich jednośladów wsiadali po alkoholu. W ciągu tych kilku wolnych dni policjanci zatrzymali aż 9 kierujących po alkoholu, z których 6 to byli rowerzyści. Mundurowi zatrzymali również 42-letniego mieszkańca powiatu ostrowskiego, który kierował motocyklem Yamaha z tablicami od innego pojazdu. Przypominamy, że od 1 października 2023 roku weszła w życie zmiana przepisów Kodeksu Karnego, po której zarówno kradzież tablic rejestracyjnych, jak ich przełożenie z innego pojazdu jest przestępstwem, a nie jak dotąd wykroczeniem.

Tegoroczny świąteczny okres na drogach powiatu ząbkowickiego, mimo tych kilku zdarzeń należy uznać za bezpieczny. Dziękujemy!

asp. szt. Katarzyna Mazurek
Oficer Prasowy
Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek