Na ząbkowickich drogach trwa akcja "Motocyklista"

czwartek, 25.5.2023 10:06 1494 2

Wiosenne, niemal letnie dni sprawiły, że na drogach powiatu ząbkowickiego jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi często do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Niestety, ale w zderzeniu z innym pojazdem, ich użytkownicy narażeni są na utratę zdrowia, a nawet życia. Dlatego też ząbkowiccy policjanci 25 maja 2023 r.  przeprowadzają akcję „MOTOCYKLISTA”, ukierunkowaną właśnie na zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników jednośladów.

Jazda motocyklem sprawia bardzo dużo przyjemności, jednak dla każdego kierowcy stanowi również swego rodzaju wyzwanie, które bardzo szybko weryfikuje jego umiejętności i doświadczenie w poruszaniu się dwukołowym pojazdem. Nie bez powodu mówi się, że jazda na motorze nie wybacza błędów, Skutki wypadku na motocyklu są często o wiele poważniejsze, niż w wypadku z udziałem samochodu. Kierującego jednośladem nie chronią bowiem pasy, poduszki powietrzne czy sama karoseria pojazdu. Jedynie co może zapobiec urazom, a nawet śmierci, to odpowiednia odzież, czyli kurtka, spodnie, buty, rękawice, a przede wszystkim kask. Niestety, częsty widok, to osoby na motocyklach, które na sobie, zamiast specjalnego ubrania, mają krótkie spodnie, sportowe obuwie (a nawet zwykłe klapki!). Bardzo ważne jest również przestrzeganie obowiązujących przepisów, szczególnie tych dotyczących prędkości i wyprzedzania.

25 maja funkcjonariusze w charakterystycznych białych czapkach, będą zwracać szczególną uwagę na motocyklistów oraz to, w jaki sposób stosują się do obowiązujących przepisów. Dlatego też kierowcy jednośladów mogą liczyć na częstsze niż zazwyczaj kontrole, które są po to, aby każdy z nich cało i zdrowo dotarł do celu.

fot. Policja Dolnośląska

Przeczytaj komentarze (2)

Komentarze (2)

Nowy wątek
poniedziałek, 29.05.2023 20:58
Piękny spod . Wow. Prawą stroną proszę. Jak przepisy nakazują....
Adam piątek, 26.05.2023 04:55
Dziękujemy