Ambasador Holandii odwiedziła Pałac Marianny Orańskiej

wtorek, 7.3.2023 09:02 4049 3

Pałac Marianny Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim odwiedziła w poniedziałek 6 marca  Ambasador Królestwa Niderlandów (Holandia)  Daphne Bergsma. Ambasador z dużym zainteresowaniem zwiedzała Pałac Marianny Orańskiej wraz ze swoimi współpracownikami:  Matyldą Andala – przedstawicielką Działu Kultury w ambasadzie Holandii, Joanną Skubisz z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz tłumaczką  Małgorzatą Dowlaszkiewicz.

- Goście byli pod wrażeniem wielkości pałacu i parku oraz skali realizowanych prac rewitalizacyjnych i odtworzeniowych, dzięki którym podarowany nam przez historię skarb architektury i krajobrazu wraca do pięknego kształtu obmyślonego i spełnionego z woli Marianny Orańskiej. Wraz z przewodniczącą Rady Miejskiej, Bernadetą Chodasewicz, wiceprzewodniczącymi Sylwią Demidowicz i Tadeuszem Cenarskim starałem się naświetlić pani ambasador, jak wiele prac już wykonano i jakie są następne zamierzenia w sferze troski o odnowę i promocję całego założenia pałacowo-parkowego w Kamieńcu Ząbkowickim - komentuje wizytę burmistrz Kamieńca Ząbkowickiego, Marcin Czerniec. 

Jak zapewnia burmistrz Czerniec, wizytę ambasador Królestwa Niderlandów w Kamieńcu Ząbkowickim samorząd gminy traktuje jako docenienie wysiłku odbudowania i ukazania piękna tego wyjątkowego dzieła, jakim jest  Pałac Marianny Orańskiej.

- Mamy też nadzieję, że kolejne nasze działania będą zyskiwać wsparcie w ramach obustronnych relacji. Jestem wdzięczny za tę wizytę i rozmowy prowadzone w otoczeniu, jakie wykreowała 150 lat temu Marianna Orańska - dodaje. 

 

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Nowy wątek
Jędrek wtorek, 07.03.2023 19:40
Panie Sławku, już za młodych lat wysuwaliśmy propozycję, aby w...
Ambasador Holandii środa, 08.03.2023 11:00
Haha, hahah #
Szewc środa, 08.03.2023 06:44
Genialne sznurowadła ma ten kustosz. Takie Top ;););)