Pożar samochodu w Olbrachcicach Wielkich. Dym był widoczny z "ósemki"

niedziela, 29.1.2023 14:02 3963 0

W sobotę 28 stycznia około godziny 14.00 w Olbrachcicach Wielkich w gminie Ząbkowice Śląskie doszło do pożaru samochodu osobowego.  Jedna osoba została poszkodowana.

Samochód zapalił się w garażu na jednej z posesji. Słup dymu widoczny był już drogi krajowej nr 8. W czasie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy otrzymali informację, że są poszkodowani. 

- Docieramy na miejsce chwilę po OSP Olbrachcice Wielkie, chłopaki rozwijają się i leci pierwszy prąd wody, jest ciężko. Obsada GCBA-Rt zajmuje się bardzo poważnie poparzonym mężczyzną. Po chwili dociera Zespół Ratownictwa Medycznego, który przejmuje poszkodowanego. Dowódca robi rozpoznanie ogień wydostaje się z wnętrza budynku, w środku pali się samochód zasilany LPG, zagrożony budynek mieszkalny - relacjonują strażacy z KP PSP w Ząbkowicach Śląskich. 

Do poparzonego mężczyzny zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, jednak warunki atmosferyczne nie pozwalają na lot. Poszkodowanego do szpitala transportuje pogotowie ratunkowe karetką. 

 

Za pomocą wyciągarki samochodowej wydobywamy wrak z wnętrza obiektu. Pod samochodem kanał musimy wypompować z niego wodę, aby upewnić się, że w budynku nie było jeszcze kogoś. Ponowne pomiary kamerą termowizyjną - jest dobrze. Wszyscy na miejscu dali z siebie wszystko - dodają ząbkowiccy strażacy. 

 

foto: KP PSP w Ząbkowicach Śląskich 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek