Bożnowice mają nowego sołtysa

środa, 19.10.2022 08:57 633 0

Jacek Kycia został wybrany przez społeczność Bożnowic na nowego sołtysa. W trakcie wtorkowego zebrania wiejskiego, w którym udział wzięło 52 mieszkańców sołectwa, był jedynym kandydatem i uzyskał pełne poparcie głosujących. Na tej funkcji zastąpi sołtysa pana Jana Tracza. Dotychczasowy sołtys pełnił swoją funkcję przez 20 ostatnich lat i złożył rezygnację z funkcji z powodów osobistych.

Ustępującemu sołtysowi podziękowania za wzorową współpracę z gminą i całą działalność na rzecz sołectwa i gminy złożył burmistrz Mariusz Szpilarewicz oraz przedstawiciele sołtysów Jolanta Bednarz, Mariola Pędziwiatr i Jan Przyszlakiewicz.

W trakcie zebrania wybrano też nową Radę Sołecką. W jej skład weszli:  Monika Smela,  Sylwia Korgól,  Marta Grzebielec i  Paweł Mikołajów.

Podczas zebrania burmistrz Ziębic podziękował mieszkańcom, a szczególnie paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za bardzo duży wkład i wysiłek włożony w organizację gminnych dożynek. Był również czas na pytania dotyczące sołectwa i aktualnych spraw gminy. Gratulujemy nowemu sołtysowi i radzie sołeckiej, a sołtysowi Janowi Traczowi dziękujemy za 20 lat poświęconych sprawom Bożnowic!

 

UMiG Ziębice

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek