[FOTO] W Bardzie zagościł Dolnośląski Festiwal Muzyczny. Zagrano koncert "Romantyczna dusza"

poniedziałek, 15.8.2022 10:38 874 0

W sobotni wieczór, 13 sierpnia w Bazylice Mniejszej w Bardzie odbył się niepowtarzalny koncert pt. “Romantyczna dusza”. Wczorajsze wydarzenie miało miejsce w ramach X jubileuszowej edycji, cieszącego się coraz większą popularnością Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego.

Dla zgromadzonej w bazylice publiczności zagrał włoski duet niezwykle utalentowanych organistów. Stefano Pellini i Stefano Manfredini zagrali na cztery ręce i cztery nogi.

W repertuarze piątkowego koncertu znalazły się utwory austriackich i niemieckich kompozytorów i organistów. Sądząc po burzy oklasków, włoscy artyści znaleźli swoich fanów wśród zgromadzonych w bazylice słuchaczy. Koncerty Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego w Bardzie odbywały się pod patronatem posła na Sejm RP Marcina Gwoździa i burmistrza Krzysztofa Żegańskiego.

Warto dodać, że twórczynią i zarazem dyrektorem artystycznym festiwalu jest Magdalena Cornelius- Kulig. Dolnośląski Festiwal Muzyczny nadal trwa i koncertuje na Ziemi Kłodzkiej. Sympatyków muzyki organowej i nie tylko zachęcamy do śledzenia wydarzeń festiwalowych. Dziękujemy za Państwa obecność i zapraszamy na koncerty Bardzkiego Lata Organowego, które zaplanowane zostały na 9 i 30 września 2022r.

Gm. Bardo

Dodaj komentarz

Komentarze (0)

Nowy wątek