Żołnierze 16 DBOT wznawiają pomoc przy szczepieniach III dawką

środa, 27.10.2021 09:27 2995 0

Żołnierze 16 DBOT wznawiają pomoc przy szczepieniach III dawką

16 Dolnośląska Brygada Obrony Terytorialnej wznawia działania w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Już od przyszłego tygodnia seniorzy, kombatanci, osoby niepełnosprawne, mogą skontaktować się z 16 Dolnośląską Brygadą Obrony Terytorialnej.  Dyżurujący żołnierze pomogą dotrzeć do punktu szczepień. Celem naszych działań jest pomoc osobom, które zdecydowały się przyjąć trzecią dawkę tzw. przypominającą przeciwko Koronawirusowi.  

Przypominamy, że trzecią dawkę można przyjąć najwcześniej po 6 miesiącach od zaszczepienia 2 dawką, czy pełnego zaszczepienia. Medycy szczepią preparatami Pfizer i Moderna.      

Koordynator 16 DBOT dyżuruje pod nr telefonu komórkowego 887 225 343. Seniorzy chętni do przyjęcia trzeciej dawki mogą kontaktować się z jednostką codziennie,  od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7:30 do 15:00.  Dyżurujący pod tym numerem telefonu żołnierz, zorganizuje transport wojskowy do wyznaczonego punktu medycznego.

Od momentu ogłoszenia pandemii kombatanci, seniorzy i osoby niepełnosprawne zostali objęci szczególną ochroną Wojsk Obrony Terytorialnej. W razie potrzeby żołnierze dowozili im posiłki, wykupowali recepty, pomagali w codziennych potrzebach. Wojskowi ratownicy medyczni byli i są do dyspozycji osób starszych, zawsze, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Obecne potrzeby związane z walką z Covid 19 wymagają od nas dużej elastyczności, przede wszystkim teraz, gdy 4 fala pandemii jest coraz mocniej odczuwalna, zwłaszcza w placówkach służby zdrowia. Stąd decyzja o wznowieniu działań w ramach Narodowego Programu Szczepień.    

Wraz z rozpoczęciem Narodowego Programu Szczepień, w roku 2020, żołnierze rozpoczęli działania związane z pomocą w transporcie osobom, które nie mają rodzin, ani  bliskich i same nie byłyby w stanie dotrzeć do punktu szczepień. W samym tylko Wrocławiu dowieźliśmy na pierwszą i druga dawkę szczepienia  ponad 900 seniorów a blisko 2000 pomogliśmy zarejestrować się na szczepienie.         

Dodaj komentarz

Komentarze (0)