Zdemolowali młodą ekipę Miedzi Legnica

czwartek, 1.8.2019 09:57 654 0

Coraz lepiej wyglądają przygotowujący się do nowego sezonu czwartoligowi piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica. Podopieczni trenera Rafała Markowskiego odnieśli kolejny sparingowy triumf. Tym razem biało-zieloni pokonali aż 7:0 zespół juniorów starszych pierwszoligowej Miedzi Legnica (ekipa z rocznika 2001/2002).

Spotkanie miało bardzo jednostronny przebieg, a przewaga gospodarzy była bardzo wyraźna. Już po kilku minutach było 2:0, a na listę strzelców wpisał się Jakub Sikora i jeden z testowanych w naszej drużynie zawodników. Jeszcze do przerwy dwa trafienia zaliczył Wojciech Szuba, jedno dołożył Robert Myrta i było 5:0. Po zmianie stron wciąż utrzymywaliśmy wysokie tempo, a gra toczyła się praktycznie wyłącznie na połowie legniczan. Z rzutu karnego skutecznie strzelił Kamil Szczygieł, a sytuację sam na sam z golkiperem Miedzi wykorzystał Daniel Orzechowski.  Był to już czwarty test-mecz świdnickich piłkarzy przygotowujących się do batalii w sezonie 2019/2020. W swoim dorobku mamy wygrane 4:1 z Pogonią Pieszyce, 3:2 z ARS Football Europa, 7:0 z Miedzią Legnica i remis 1:1 z AKS-em Strzegom. W sobotę, 3 sierpnia ostatni mecz kontrolny. O godz. 11.00 zagramy w Dziwiszowie z Karkonoszami Jelenia Góra.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – Miedź Legnica 7:0 (5:0) Skład: B. Kot, zawodnik testowany I, Florian, zawodnik testowany II, Ł. Kot, Sowa, Szuba, Białasik, Sikora, Chajewski, Myrta oraz zawodnik testowany III, Białas, Filipczak, Szczygieł, Orzechowski, zawodnik testowany IV, Kucharski, Stachurski.