komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 6 maja 2021

Judyty, Jakuba

Żarowerowy Żarów

środa, 21.4.2021 11:21 , komentarze: 0 , odsłony: 174
kategorie artykułu:

Dwie stacje naprawcze dla rowerów stanęły w Żarowie. To kolejny etap projektu Żarowerowy, za którym stoi gmina Żarów i Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Pod koniec marca na terenie Żarowa zostały zainstalowane stojaki na rowery. Stanęły one przy budynku Urzędu Miejskiego, targowisku miejskim oraz boisku sportowym „Orlik” . Teraz przyszedł czas na stacje naprawcze dla rowerów. Od kilku lat obserwujemy wzrost rowerzystów na polskich drogach. Rower w sezonie staje się jednym z najpopularniejszych środków transportu. Dojeżdżamy nim do pracy, wyruszamy na weekendowe wycieczki. Często zdarza się, że podczas jazdy nasz jednoślad ulega awarii. I tu z pomocną dłonią, a w zasadzie z pomocną stacją napraw rowerów przychodzi Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

 - Od wtorku, 20 kwietnia usterki w rowerach będzie można usunąć przy dwóch stacjach naprawczych. Urządzenia zostały wyposażone w najważniejsze klucze, wkrętaki, łyżki do opon, ręczną pompkę powietrza z adapterem na wszystkie zawory rowerowe. Korzystając ze stacji rower można umieścić na specjalnych wspornikach, co pozwala na pełny ruch korbą – mówi Tomasz Pietrzyk, dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie i dodaje. - Pomocny okaże się również QR CODE znajdujący się na froncie stacji, który umożliwia skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych. Stacje naprawcze znajdują się przy wejściu głównym na żarowską pływalnię i targowisku miejskim.  

Kolejnym etapem projektu Żarowerowy, nad którym pracuje Gminne Centrum Kultury i Sportu będzie stworzenie interaktywnej mapy wycieczek rowerowych po gminie Żarów. GCKiS chce w ten sposób zachęcić mieszkańców gminy do odwiedzenia okolicznych miejscowości, poznania ich historii, a dodatkowo z takiej wycieczki będzie można wrócić z pamiątką. Jeśli tylko obostrzenia zostaną złagodzone, Gminne Centrum Kultury i Sportu zaprosi żarowskich cyklistów na oficjalne otwarcie sezonu rowerowego. 

 

 

Wasze komentarze

wczoraj, 14 godz temu
wczoraj, 15 godz temu
wczoraj, 16 godz temu
1
wtorek, 4.5.2021 08:49
niedziela, 2.5.2021 13:48
sobota, 1.5.2021 14:09
piątek, 30.4.2021 13:54
piątek, 30.4.2021 12:23
piątek, 30.4.2021 08:33
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D