komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

środa, 23 czerwca 2021

Wandy, Zenona

Włosi inwestują w Świdnicy

piątek, 14.5.2021 14:50 , komentarze: 2 , odsłony: 1161
kategorie artykułu:

To już pewne, przy ul. Pogodnej w Świdnicy powstanie nowy zakład produkcyjny. Włoska firma Almes Poland Sp. z o.o z siedzibą we Wrocławiu kupiła od miasta działkę r 1113/11 o pow. 1,00 ha za ponad milion złotych. Akt notarialny podpisano w środę, 5 maja. Miasto reprezentowała Prezydent Beata Moskal-Słaniewska, a włoskiego inwestora Luigi Missaglia, Prezes Zarządu oraz Vito Cunzi, członek Zarządu Spółki.

Spółka Almes Poland jest w Świdnicy obecna od 5 lat. Prowadzą zakład produkcyjny przy ul. Towarowej 28A, gdzie wynajmują jedną halę od Invest Park Development Sp. z o.o. Produkują tam niewielkie silniki do urządzeń AGD, na potrzeby większych koncernów takich jak np. Electrolux. Zatrudniają grupę kilkudziesięciu pracowników, głównie kobiet.

- Bardzo cenię polskich pracowników. Szczególnie panie za ich dokładność, cierpliwość oraz zaangażowanie. Minione 5 lat naszej obecności w Świdnicy, to dobry czas dla firmy dlatego zdecydowaliśmy na stałe ulokować tutaj nasz zakład. Widzę jak w ostatnich latach zmieniło się to miasto, poznałem tutaj wielu wspaniałych ludzi i jestem nim zachwycony – mówi Luigi Missaglia z firma Almes Poland Sp. z o.o.

Włoski inwestor ma w planach budowę nowej fabryki przy ul. Pogodnej. Obecnie zajmowane przestrzenie przy ul. Towarowej są niewystarczające, dlatego też zdecydowano o budowie kolejnego zakładu, gdzie produkowane mają być elektrowentylatory do m.in. piekarników. Dzięki sprzedaży gruntu pod inwestycję do miejskiej kasy wpłynie ponad milion złotych. 

- Dodatkowe pieniądze w budżecie miasta to zawsze dobre wiadomości. Dzięki nim możemy dalej realizować potrzebne mieszkańcom inwestycje. Radość moja jest podwójna, bo to także miejsca pracy dla mieszkańców Świdnicy i okolic, a także szansa na rozwój dla Świdnicy jako miejsca atrakcyjnego dla inwestorów – mówi prezydent Beata Moskal-Słaniewska.  

Przypominamy, że to nie jedyna działka przy ul. Pogodnej jaką w tym roku miasto sprzedało prywatnym inwestorom. Dwóch lokalnych przedsiębiorców kupiło od miasta po jednej działce. Firma - Budownictwo Witold Jaskólski, planuje wybudować biurowiec (swoją siedzibę) oraz halę na potrzeby firmy budowlanej, a P.P.H.U. ŻURMET Marcin Żurakowski chce wybudować tutaj zakład produkcyjny, zajmujący się obróbką metali.

 

 

Wasze komentarze

Achy i echy..
niedziela, 16.05.2021 07:53 autor: zajefajnie
wtorek, 22.6.2021 13:11
wtorek, 22.6.2021 11:16
wtorek, 22.6.2021 08:38
wtorek, 15.6.2021 12:24
wtorek, 15.6.2021 08:30
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica