Wkręcili się w pomaganie Mai

piątek, 28.1.2022 10:10 341 0

Mimo pandemii akcja „Wkręć się w pomaganie Mai”  trwa  w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy cały czas. Uczniom „Mechanika” udało się zebrać kilkanaście worków plastikowych nakrętek na rzecz Mai Tyczno, która toczy nierówną walkę z wieloma chorobami.

-Zbiórka nakrętek plastikowych jest prosta i nie wymaga od osób biorących w niej udział dużego zaangażowania. Wystarczy przynieść zebrane przez siebie nakrętki. W ZSM  są one zbierane  przede wszystkim w bibliotece szkolnej, ale również w internacie i salach lekcyjnych. Jedna nakrętka to oczywiście niewiele, ale w skali setek kilogramów czy ton – to już bardzo dużo! Koordynatorem akcji jest pani Anna Foryś-Musik informuje Małgorzta Bogusławska-Kurzawa z Zespołu Szkół Mechanicznych.

Maja - jako drugie dziecko w Polsce - urodziła się z delegacją długiego ramienia chromosomu 2. Wada genetyczna powoduje wiele dolegliwości: wodogłowie, dystrofię twarzoczaszki, wadę słuchu i wzroku, wadę nerek, serca, padaczkę i jeszcze wiele innych, równie poważnych. Intensywna rehabilitacja przynosi efekty, jednak mimo wszystko Maja nad nie chodzi samodzielnie, nie mówi i nie rozumie podstawowych pojęć. 

Dobrowolnych wpłat można dokonywać poprzez portal siepomaga. pl - https://www.siepomaga.pl/maja-tyczyno

 

Dodaj komentarz

Komentarze (0)