W Świdnicy grasuje podpalacz - interwencje Straży Miejskiej

sobota, 27.11.2021 12:24 1608 3

Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w dniach 19-25 listopada

20 listopada o godz. 18.19 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy dotyczące intensywnej woni benzyny w rejonie ulicy Saperów 17-21 A. Na miejscu ustalono, że jeden z pojemników na śmieci został oblany substancją łatwopalną, na szczęście sprawca prawdopodobnie został spłoszony przez zgłaszającą i nie podpalił pojemnika. Paliwo zostało zneutralizowane przez straż pożarną. Czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja.

 

Niecałą godzinę później do dyżurnego Straży Miejskiej w Świdnicy wpłynęło kolejne zgłoszenie dotyczące palącego się pojemnika na odpady w rejonie hali targowej przy ul. Budowlanej. Na miejsce wezwano straż pożarną, która ugasiła pożar. Ta sprawa jest również wyjaśniana przez policję.

21 listopada o godz. 10.50 dyżurny świdnickiej SM otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej bezpośrednio przed szkołą na ulicy Kozara-Słobudzkiego. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Wszyscy uczestnicy „biesiady” zostali ukarani mandatami karnymi.

W ten sam dzień, o godz.14.42 mieszkaniec Świdnicy zgłosił dyżurnemu SM podejrzenia dotyczące spalania odpadów w budynku użytkowym przy ulicy Ofiar Oświęcimskich. Nie było to pierwsze zgłoszenie w tej sprawie. W poprzednich przypadkach nie przeprowadzono kontroli paleniska, gdyż nie zastano obsługi kotłowni. Tym razem się udało. Szczegółowa kontrola wykazała, że w palenisku pieca spalany był jedynie węgiel kamienny, który niestety również powoduje znaczące uciążliwości dla okolicznych mieszkańców, jednak jest dopuszczony do użytku w gospodarstwach domowych.

Nieco ponad pół godziny później dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru komórki przy ulicy Grodzkiej 14. Patrol straży miejskiej uczestniczył w akcji kierując nadjeżdżające pojazdy objazdem przez Rynek. Nie można wykluczyć, że pożar ten jest powiązany z wcześniejszymi podpaleniami. Tą sprawę również prowadzi KPP w Świdnicy.

Również 21 listopada, ok. godz. 18.00 z dyżurnym skontaktowała się pasażerka, która poinformowała go, iż wsiadła do pociągu pozostawiając na peronowej ławce telefon komórkowy oraz pieniądze. Dyżurny natychmiast udał się we wskazane miejsce, gdzie znalazł telefon oraz całą gotówkę. O odnalezieniu zguby poinformowano roztargnioną pasażerkę, która z wielką radością odebrała swoją własność.

W nocy z 21 na 22 listopada, kilkanaście minut przed godziną 1.00 do świdnickiej Straży Miejskiej dotarło zgłoszenie dotyczące palenia się kontenerów na śmieci przy ulicy Riedla. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Straż pożarna ugasiła pojemniki. W związku z licznymi pożarami (podpaleniami) straż miejska zabezpieczyła w celu analizy dostępne zapisy monitoringu wizyjnego. To podpalenie może łączyć się z wcześniejszymi pożarami. Po zakończeniu powyższych działań patrol straży miejskiej został skierowany do kontroli miasta pod kątem ewentualnych dalszych podpaleń.

Około pół godziny później patrol straży miejskiej zauważył palący się kosz na śmieci w rejonie ulicy Waryńskiego. Na miejsce wezwano straż pożarną. Kosz został ugaszony. Trwają poszukiwania podpalacza.

23 listopada o godz. 19.45 operator monitoringu wizyjnego zgłosił dyżurnemu informację dotyczącą palenia papierosów na peronie dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowany na miejsce patrol ukarał miłośnika wyrobów tytoniowych, jednak na tym nie zakończyła się ta interwencja. Palaczowi towarzyszył młodzieniec w wieku 15 lat, od którego funkcjonariusze wyczuli woń alkoholu. Na miejsce wezwano ojca chłopca, któremu przekazano syna wraz z informacją o całym zajściu.

25 listopada o godz. 19.30 dyżurny świdnickiej SM otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące palącego się kontenera na śmieci przy ulicy Marii Kunic. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej oraz straż pożarną, kontener ugaszono. O kolejnym podpaleniu poinformowano oficera dyżurnego KPP.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [FOTO] Kolejny pożar śmietników

Źródło: SM Świdnica

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

O kurcze niedziela, 28.11.2021 16:45
Pilnować belki bo jest dziwny
niedziela, 28.11.2021 21:28
Nie wiem kto to belka ale przy takim ,,zatrutym środowisku",...
sobota, 27.11.2021 14:38
Złapać gada zanim podpali jakąś kamienicę z ludźmi.