Ulica Łokietka po remoncie

środa, 27.12.2017 14:40 880 0

Jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia zakończyły się prace związane z przebudową ulicy Łokietka w Żarowie. Inwestycja rozpoczęła się od zerwania starej nawierzchni betonowej na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bolesława Chrobrego do sklepu Polo Market.

Droga zyskała nową nawierzchnię asfaltową, co bezpośrednio wpływa na komfort jazdy jej użytkowników. - Zniszczoną nawierzchnię z płyt betonowych przy ulicy Łokietka w Żarowie zastąpiła nowa nawierzchnia asfaltowa. Droga została przebudowana i przestała być grząską pułapką dla kierowców. Zwłaszcza, że teren przy ulicy Łokietka stanowi dojazd dla mieszkańców do domu, ale także sklepu Polo Market. W miejscu tymczasowego przejścia dla pieszych zostało również wykonane wyniesione przejście dla pieszych na równi z istniejącym chodnikiem, które ułatwi poruszanie się osobom starszym i niepełnosprawnym oraz poprawi bezpieczeństwo na tym odcinku drogowym. W kolejnym etapie inwestycji już w 2018 roku planujemy także przebudowę miejsc parkingowych - mówi burmistrz Leszek Michalak.

Inwestycja sfinansowana została ze środków własnych budżetu gminy Żarów. Przebudowa ulicy Łokietka kosztowała dokładnie 300 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)