Udany start triathlonistów w Pniewach

czwartek, 4.7.2019 12:28 922 0

W niedzielę (30 czerwca), w blisko czterdziestostopniowym upale przyszło rywalizować młodym triathlonistom w finałowym starcie Pucharu Polski w Pniewach.  W kategorii dzieci starszych (12-13 lat) dziewczęta i chłopcy sekcji triathlonowej GLKS Żelazna Świdnica zaznaczyli swoją obecność wśród najlepszych rywali w Polsce

W konfrontacji dziewcząt najlepiej wypadła Martyna Markiewicz plasując się na szóstym miejscu. Natomiast  Jakub Kierul, po doskonałym otwarciu walki chłopców, wszystkim kibicom zaostrzył apetyt na świetny rezultat. Bardzo mocno rozpoczął – jako pierwszy wybiegł  z wody, a po dystansie kolarskim  był drugi. Jednak doświadczeni rywale tym razem wygrali z Kubą na kilometrowym dystansie biegowym. Ostatecznie na metę wbiegł na siódmej pozycji. Również siódme miejsce w rywalizacji juniorek młodszych (16-17 lat) zajęła Karolina Malinowska.

Pozostali też mają powody do zadowolenia. Poza pierwszym w życiu doświadczeniem udziału w prawdziwych zawodach triathlonowych, nasi młodzi reprezentanci wygrali z pogodą – potwornym upałem, szczególnie że startowali w godzinach popołudniowych, w kulminacyjnym okresie skwaru.

Na szczęście organizatorzy zadbali o kurtyny wodne, co dawało ulgę zawodnikom, szczególnie w trakcie biegu. Po zawodach ukojenie znaleźli w jeziorze, szybko zapominając o bólach mięśni.

źródło: GminaŚwidnica