Torby za zużyte baterie

wtorek, 16.2.2021 08:37 815 0

W piątek (12 lutego) Gmina Świebodzice dołączyła do ogólnopolskiej akcji społecznej, której celem jest popularyzacja selektywnej zbiórki i recyklingu zużytych baterii. Świebodziczanie mogli wrzucić zużyte baterie do specjalnego pojemnika w Ratuszu Miejskim, a w zamian otrzymali torbę bawełnianą oraz słodki upominek od partnera akcji, firmy ZPC Śnieżka S.A.Od samego rozpoczęcia akcji mieszkańcy licznie przybywali, aby oddać zużyte baterie, akumulatory, a ilość, jaka została zebrana, przerosła nasze oczekiwania. Ta wspaniała akcja pokazała, że Świebodziczanie troszczą się o naszą planetę. Do zbiórki dołączyli się także Burmistrz Miasta Paweł Ozga oraz pracownicy Urzędu Miejskiego. Nie jest to jednak koniec akcji, osoby, które zechcą oddać wyczerpane akumulatory, mogą to jeszcze zrobić. Do kwietnia dedykowane pojemniki będą ustawione w Urzędzie Miejskim: ul. Rynek 1 oraz na ul. Żeromskiego 27.

Natomiast, w związku z dużym zainteresowaniem Mieszkańców możliwością oddania tego typu odpadów, podjęte zostaną czynności mające na celu ustawienie pojemnika na elektrośmieci, który byłby łatwo dostępny dla wszystkich.

Mieszkańcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Do tej pory w „EkoWalentynkach” uczestniczyło ponad 1000 partnerów: szkoły, przedszkola, organizacje społeczne, samorządy, którzy zebrali ponad 10 mln sztuk zużytych baterii. Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia jest ekolog Dominik Dobrowolski. Natomiast dzięki tegorocznemu koordynatorowi ogólnopolskiej akcji Stowarzyszeniu Czysty Wałbrzych Świebodzice również włączyły się w działania w naszym regionie.

Głównymi Partnerami akcji są: REMONDIS Electrorecycling, Electro-System Organizacja Odzysku i Europejska Platforma Recyklingu Organizacja Odzysku - firmy, dzięki którym rok rocznie wzrasta w Polsce poziom odzysku i recyklingu zużytych baterii oraz elektroodpadów.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)