komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

sobota, 25 maja 2019

Grzegorza, Urbana

Surowszy wyrok dla 29-latka, który zamordował ojca

środa, 8.5.2019 13:37 , komentarze: 2 , odsłony: 2847
kategorie artykułu:

ŚWIDNICA. Nie 9 lat, a 11 za kratami będzie musiał spędzić 29-letni Mariusz W., który w maju 2018 roku zamordował swojego ojca. Zbrodnia o mały włos nie ujrzałaby światła dziennego, ponieważ zwłoki ofiary miały zostać skremowane. Wyrok zapadł przed Sądem Apelacyjnym.

Na pozór zdarzenie to nie różniło się od tych jakich wiele każdego dnia w policyjnych statystykach. Do mieszkania przy ulicy Długiej został wezwany lekarz rodzinny, aby stwierdzić zgon 54-letniego mężczyzny. W karcie medyk napisał, że śmierć denata nastąpiła bez udziału osób trzecich, więc nazajutrz zwłoki miały zostać skremowane w Jeleniej Górze.

- Na policję zgłosiła się kobieta, siostra zmarłego, twierdząc, że 54-latka zamordował jego 28-letni syn, który miał się tym chwalić dzwoniąc zaraz pod zdarzeniu do swego kuzyna. Na dowód przekazała funkcjonariuszom nagranie tej rozmowy. Policjanci niezwłocznie skontaktowali się z zakładem pogrzebowym i w ostatniej chwili udało się wstrzymać kremację - mówił szef świdnickiej Prokuratury Rejonowej, Marek Rusin.

Przeprowadzona sekcja zwłok nie pozostawiła złudzeń: 54-latek doznał obrażeń głowy, które zaskutkowały wylewem podpajęczynówkowym krwi do mózgu. Obrażenia wskazywały także na duszenie przy użyciu poduszki.

Podejrzany Mariusz W., nie przyznał się do zarzucanego czynu dot. duszenia, zeznał, że ojca uderzył kilkakrotnie w głowę, ale nic ponadto. Twierdził także, że feralnej nocy zmarły  kłócił się z nim i go wyzywał i w ten sposób chciał go uciszyć. Skierowaliśmy w tej sprawie akt oskarżenia do sądu, stawiając oskarżonemu zarzut zabójstwa - mówił prokurator Rusin.

Śledczy w akcie oskarżenia żądali dla 29-latka, 15 lat pozbawienia wolności zarzucając mu zabójstwo. Innego zdania był sąd, który w trakcie rozprawy zmienił kwalifikację czynu na art.156 p.3: "Kto powoduje ciężki uszczerbek na zdrowiu a jego następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12".

Finalnie Mariusz W., został skazany na 9 lat pozbawienia wolności. Prokuratura złożyła apelację od tego wyroku, nie zgadzając się z postanowieniem sądu.

Sąd apelacyjny wyrok zmienił i wymierzył  świdniczaninowi karę 11 lat więzienia zmieniając po raz kolejny kwalifikację czynu na zabójstwo w zamiarze ewentualnym. 

 

Wasze komentarze

Być może - taka wersja jednak jest możliwa. "Czarna owca...
czwartek, 09.05.2019 12:05 autor: JurekeM
nie wierzę że to jego syn
środa, 08.05.2019 23:19 autor:

dzisiaj, 7 godz temu
dzisiaj, 10 godz temu
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Praca na GoWork
Praca na GoWork
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia