komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 12 lipca 2020

Jana, Brunona

Strażackie zmagania

czwartek, 16.5.2019 12:58 , komentarze: 0 , odsłony: 684
kategorie artykułu:

W sobotę 11 maja br. na boisku sportowym przy Szkole Podstawowej w Roztoce odbyły się Gminne Zawody Strażackie o Puchar Wójta Gminy Dobromierz.

Mimo deszczowej aury do rywalizacji zgłosiło się 9 drużyn jednostek OSP naszej gminy. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe z podaniem prądów wody. Konkurencje były oceniane przez sędziów z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Ostatecznie po zaciętej walce w kategorii seniorzy mężczyźni pierwsze miejsce, puchar i dyplom, wręczane przez Wójta Gminy Jerzego Ulbina, przypadło dla OSP w Dobromierzu, drugie dla OSP w Kłaczynie, a trzecie dla OSP w Gniewkowie. W kategorii tej również pucharem i dyplomem za swój udział została odznaczona OSP Roztoka i OSP Jugowa. W zawodach udział brała jedna grupa kobieca z OSP Dobromierz, która otrzymała puchar i dyplom. Natomiast wśród Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych najlepszymi okazały się wśród chłopców OSP Dobromierz przed Gniewkowem i wśród dziewcząt OSP Roztoka. Uczestnicy z grup MDP otrzymali z rąk włodarza gminy puchary wraz z dyplomami oraz ufundowane przez Urząd Gminy Dobromierz nagrody rzeczowe.

Poza tym za wysługę lat zostali odznaczeni następujący strażacy z OSP Gniewków: Jarosław Jaszowski i Sebastian Birkowski (5 lat wysługi), Tymoteusz Zawadzki, Łukasz Kowalski i Adam Kwaśnik (10 lat wysługi) oraz Lesław Rogala i Zygmunt Szustak (40 lat wysługi). Srebrną Odznakę Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych otrzymali Dawid Domeracki, Filip Tarka i Bartosz Abramowicz (OSP Dobromierz). Wójt Jerzy Ulbin wręczył zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP dla Radosława Jasińskiego i Daniela Radzikowskiego (OSP Roztoka) oraz dla Pawła Rogóża (OSP Kłaczyna).

Zawody zostały zwieńczone wspólnym spotkaniem wszystkich drużyn w świetlicy wiejskiej w Roztoce.

 

Wasze komentarze

sobota, 11.7.2020 13:00
piątek, 10.7.2020 13:57
piątek, 10.7.2020 13:53
piątek, 10.7.2020 13:35
piątek, 10.7.2020 13:35
czwartek, 9.7.2020 11:54
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D