Sklep firmowy Masarni Wiejskiej Manijak już otwarty!

poniedziałek, 31.5.2021 08:00 15955

Mamy dobrą wiadomość dla smakoszy. Od kilku tygodni naturalne wyroby wiejskie od Manijaków możemy kupić w ich firmowym sklepie przy ul. Westerplatte 12 w Świdnicy.

Wykorzystując przekazywane z pokolenia na pokolenie tradycyjne, regionalne receptury peklowania i wędzenia, w 1990 r. Bogusław Manijak założył w Marcinowicach koło Świdnicy Zakład Mięsny „Fernando”. To tu przyrządzał doskonałe produkty wędliniarskie, które cieszyły podniebienia klientów. W ciągu kolejnych 30 lat nastąpiło wiele zmian – technologia wykorzystywana przy tworzeniu wędlin, rozwój zakładu produkcyjnego, czy w końcu w 2020 r. przekazanie firmy bratankom – Krzysztofowi i Rafałowi Manijakom. Tak powstała Masarnia Wiejska „Manijak”.

Jeżeli zatem szukamy dawnych wyrobów z Marcinowic jak parówkowa, żywiecka, czy wiejska to pytajmy o wyroby Masarni Wiejskiej „Manijak”. Znajdziemy je w nowo powstałym sklepie firmowym przy ulicy Westerplatte w Świdnicy, jak i wielu sklepach mięsnych i ogólnospożywczych m.in. „Raczyńskiej” przy ul. Głowackiego i Okrężnej, w sklepie „Kaja” przy ul. B. Getta, „Świeżym Mięsku” na pl. Grunwaldzkim, „Atmie” przy ul.  Żeromskiego, w sklepie mięsno-spożywczym Marty Manijak w Marcinowicach, sklepach „Wiko” w Zebrzydowie i Mysłakowie, w „Plusie” w Pszennie, w sklepach „Rogatek” w Żarowie i Kalnie, „Margot” w Mościsku i wielu innych. 

- Oferujemy wyroby produkowane według tradycyjnych receptur opracowanych jeszcze przez naszego wujka– zachwala Rafał Manijak. - Nie używamy przy tym konserwantów, dodatków sztucznych i polepszaczy smaku. Stosujemy naturalne przyprawy. Troszczymy się o jakość wyrobów poprzez dobór doskonałej jakości surowca mięsnego.  Czuwa nad tym nasz wujek, który starannie dobiera towar tylko od polskich rolników. Rozbieramy surowiec z połówek, dlatego w naszych sklepach jest mięso „prosto spod noża”, co nie pozostaje oczywiście bez wpływu na cenę. Mięso z Masarni „Manijak” jest bardzo często tańsze niż w marketach.

- Klienci doceniają nasze wyroby, dlatego dalej będziemy bazować na asortymencie stworzonym przez naszego wujka, a więc kiełbasie piwnej, żywieckiej, parówkowej, salcesonie zwykłym, naturalnej szynce, czy kiełbasie popularnej, która jest hitem,  ale wprowadzamy też wiele nowych produktów. Nowością jest pasztet pieczony z kurkami, salceson ziołowy z dużą ilością przypraw, oraz produkty pieczone na ciepło (schab, boczek, karczek) i gorąca kiełbasa wiejska prosto z wędzarni. Cieszymy się, że mamy tylu wiernych klientów. To dzięki nim możemy się przecież rozwijać – dodaje Krzysztof Manijak.

UWAGA! Wyroby na ciepło dostępne są  tylko w piątki od godz. 10.00.

Zapraszamy do sklepu firmowego. Warto odwiedzić to miejsce.

Sklep Firmowy Masarni Wiejskiej „Manijak”

Ul. Westerpalatte 12

Pon-pt:   8.00  – 15.00

Sobota: 8.00 – 14.00