komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

wtorek, 23 lipca 2019

Stwosza, Bogny

Rozpoczęły się prace przy realizacji II etapu budowy kanalizacji w Mrowinach

czwartek, 13.6.2019 14:45 , komentarze: 0 , odsłony: 277
kategorie artykułu:

Ruszyły pierwsze prace przy budowie kanalizacji w Mrowinach. Jest to już drugi etap tej inwestycji, która w latach 2017-2018 została zrealizowana w części Mrowin. Roboty rozpoczęły się na odcinku od ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach.

– Rozpoczęliśmy drugi etap budowy kanalizacji sieci sanitarnej, wodociągowej i deszczowej. Prace rozpoczęły się od sfrezowania nawierzchni asfaltowej, a całość inwestycji zakończy się odtworzeniem i odbudową zniszczonej nawierzchni drogowej – wyjaśnia Krzysztof Droźnik z Przedsiębiorstwa Usługowo-Produkcyjnego i Handlowego „COM-D” Sp. z o.o. wykonawca inwestycji.

Budowa kanalizacji to ogromne przedsięwzięcie, które wiąże się z licznymi utrudnieniami, zwłaszcza w ruchu drogowym.

– Cieszymy się, że kolejne prace przy budowie kanalizacji są na terenie naszej wsi kontynuowane. Jednak inwestycja wiąże się z licznymi uciążliwościami, które z pewnością będą występowały do zakończenia wszystkich prac. Dlatego kierujemy apel do naszych mieszkańców, ale także tych, którzy korzystają z poszczególnych objazdów, aby dostosować odpowiednią prędkość do przejazdu przez drogi. Największym utrudnieniem teraz dla naszych mieszkańców jest opadający kurz, zwłaszcza przy tak wysokich temperaturach – mówi Roman Konieczny przewodniczący Rady Miejskiej i mieszkaniec Mrowin. Są to już kolejne prace kanalizacyjne na terenie Mrowin.

– Najtrudniejszy był pierwszy etap tej inwestycji. Utrudnienia musimy przeczekać, bo jest to inwestycja bardzo nam wszystkim potrzebna– dodaje Krystyna Popek sołtys Mrowin.

W ramach drugiego etapu wykonane zostaną sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej, usunięcie kolizji z kanalizacją deszczową, odtworzenie nawierzchni asfaltowych oraz wykonanie przepompowni ścieków wraz z zasilaniem. Budowa kanalizacji w Mrowinach to kolejne zadanie, które realizowane jest przy współudziale środków Unii Europejskiej.

– Jest to kolejny etap realizacji tej inwestycji współfinansowany ze środków Unii Europejskiej poprzez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przypomnę tylko, że w ramach tego dużego zadania inwestycyjnego wykonane zostały prace kanalizacyjne w Łażanach, przy pierwszym etapie budowy kanalizacji w Mrowinach, Kalnie oraz w Żarowie. Przed nami jeszcze trzeci etap budowy kanalizacji w Mrowinach oraz przy ul. Słowiańskiej w Żarowie. Drugi etap prac w Mrowinach to nie tylko kanalizacja sanitarna, to także wykonanie nowego wodociągu. Największym problemem w Mrowinach był wodociąg azbestowy, który ulegał ciągłemu uszkodzeniu. Duża część tego wodociągu jest wymieniona, a w ramach tego projektu założona jest wymiana pozostałej sieci wodociągowej z rur azbestowych – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Łączny koszt tego etapu to kwota 5 598 765,43 złotych. Budowa kanalizacji w Mrowinach, Kalnie i Żarowie realizowana jest w ramach dużego zadania, którego całkowita wartość wynosi 23.188.242,14 złotych. Dofinansowanie zostało przyznane z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 11.940.907,76 złotych.

 

Wasze komentarze

TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
SKUP AUT
SKUP AUT
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia