Remis w sparingowych derbach dwóch czwartoligowców

wtorek, 30.7.2019 12:19 600 0

Po dwóch sparingowych zwycięstwach (Pogoń Pieszyce 4:1 i ARS Football Europa 3:2) piłkarze Dabro-Bau Polonii-Stali Świdnica musieli zadowolić się remisem. Podopieczni Rafała Markowskiego w swoim trzecim meczu kontrolnym zremisowali 1:1 z mistrzem zachodniej IV ligi – AKS-em Strzegom.

Zawodnikom obu drużyn mocno we znaki dała się dziś wysoka temperatura. Do przerwy świdniczanie prowadzili 1:0 po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Sebastiana Białasika. Obie ekipy miały swoje szanse, lecz więcej goli już nie padło. Wyrównujące trafienie padło chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy. Trener Markowski dał szansę w tej części meczu sporej koalicji młodych piłkarzy, którzy pojawili się na murawie. Bliżej wygranej z pewnością byli miejscowi. Gości uratował słupek, a chyba najlepszej okazji nie wykorzystał Damian Kucharski, który minimalnie przestrzelił. Ponadto z bardzo mocnymi uderzeniami Damiana Chajewskiego i Roberta Myrty poradził sobie golkiper AKS-u.

Dabro-Bau Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 1:1 (1:0) Skład: Zawodnik testowany 1, Kozachenko, Zawodnik testowany 2, Sowa, Zawodnik testowany 3, Chajewski, Białasik, Szuba, Orzechowski, Ł. Kot, Myrta oraz B. Kot, Białas, Florian, Sikora, Filipczak, Makówka, Kucharski, Stachurski.