Puchar Polski w Suchym Lesie

wtorek, 26.3.2019 09:27 888 0

W dniu 24.03.2019 r. w Suchym Lesie odbył się Puchar Polski Młodzików i  Młodziczek w Judo.

W turnieju wystartowało ponad 450 zawodników z całej Polski. Świetnie zaprezentowały się  zawodniczki z Sekcji Judo AKS STRZEGOM . W kategorii wagowej + 70 kg Nikola Kamińska, która przegrała nieznacznie walkę o wejście do finału, ostatecznie uplasowała się na  III miejscu. Natomiast w kategorii wagowej do 52 kg Zuzanna Oleksiuk po dwóch wygranych pojedynkach, - Zuzia przegrała walkę o mistrza ćwiartki - trafiła do repasaży, gdzie przegrywając walkę uplasowała się ostatecznie na  IX miejscu. Martyna Janaszek była drugą zawodniczką z AKS STRZEGOM, która również startowała w kategorii do 52 kg. Nasza judoczka wygrała wszystkie swoje walki nie dając szans swoim rywalkom, i w swojej kategorii wagowej  wywalczyła I miejsce zdobywając złoty medal Pucharu Polski Młodziczek.

Cieszy fakt , że Zuzia jak i Martyna są najmłodszymi  zawodniczkami tej grupy wiekowej Młodziczek, gdzie już świetnie  sobie radzą ze starszymi koleżankami co dobrze rokuje na jesienne  Mistrzostwa Polski.

W klasyfikacji punktowej klubów, AKS STRZEGOM uplasował się na  6 miejscu na 42 kluby startujące w zawodach , natomiast w klasyfikacji medalowej kobiet na 3 miejscu na 35 klubów.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek  i trenera.

Wyjazd mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Miasta i Gminy Strzegom.