Prowadzą bezpłatny kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

sobota, 30.7.2022 09:09 284 0

Główną barierą uniemożliwiającą aktywizację zawodową obywateli Ukrainy jest brak wystarczającej znajomości języka polskiego. Aby proces aklimatyzacji był łatwiejszy od maja realizujemy bezpłatny kurs języka polskiego dla przebywających w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie.

 Specjalny przyspieszony kurs języka polskiego przyczyni się nie tylko do zdobycia przez uczestników podstawowych umiejętności językowych niezbędnych w codziennych sytuacjach w ekspresowym tempie, ale również ułatwi proces ich adaptacji, znalezienia pracy i integracji w nowym miejscu zamieszkania. Pozwala na skuteczny rozwój wszystkich niezbędnych w posługiwaniu się językiem obcym umiejętności takich jak mówienie, rozumienie ze słuchu, czytanie czy pisanie. Dodatkowo każdej osobie zapewniamy niezbędne materiały do nauki. Jest realizowany w wymiarze 72 godzin od poziomu podstawowego w siedzibie schroniska w Lubachowie – mówi Dorota Waliszak, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świdnicy.

Zajęcia prowadzone są dwa razy w tygodniu przez magistra filologii polskiej i lektora języka polskiego w Białej Cerkwi na Ukrainie. Organizacja kursu języka polskiego obywateli Ukrainy mieszkających w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Lubachowie jest możliwa dzięki wsparciu finansowemu, które otrzymaliśmy w formie darowizn, m.in. z naszych miast partnerskich z Lampertheim (Niemcy) i Maldegem (Belgia).

foto - UG Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)