komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 26 kwietnia 2019

Marzeny, Klaudiusza

Projekt "Wiosna, radością dzieci" - darmowe zajęcia dla przedszkolaków

środa, 10.4.2019 13:21 , komentarze: 0 , odsłony: 288
kategorie artykułu:

Stowarzyszenie „W DOBRYCH RĘKACH” organizuje projekt pt. Wiosna radością dzieci. Jest on współfinansowany ze środków Gminy Miasto Świdnica.

Stowarzyszenie powstało w marcu 2018 roku. Jego statutowymi założeniami jest między innymi  wspomaganie i rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży w tym pomoc i organizowanie przedsięwzięć na rzecz dzieci i młodzieży pełnosprawnej i niepełnosprawnej. Organizacja chce prowadzić też zajęcia ogólnorozwojowe dla młodych Świdniczan. Projekt jest pierwszym doświadczeniem w realizacji działań planowych, jednak każdy z członków Stowarzyszenia oraz zatrudnionych do realizacji projektu osób , wielokrotnie uczestniczyli i uczestniczą w innych projektach unijnych i regionalnych realizowanych na terenie Świdnicy i okolic.

Projekt „Wiosna radością dzieci”  obejmuje działalność na rzecz dzieci przedszkolnych, czyli w wieku 2,5 do 6 lat. Chcemy pokazać dzieciom oraz ich rodzicom, jak można aktywnie zagospodarować czas wolny, a jednocześnie zapewnić pomoc logopedyczną i rehabilitacyjną, które są tak ważne w tym wieku.

Zajęcia będą odbywać się 1 raz w tygodniu (w środy) w terminie od 10.04.2019 – 19.06.2019. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest dobrowolne zgłoszenie dziecka przez rodzica lub opiekuna prawnego poprzez platformę https://evenea.pl/. Ilość miejsc jest ograniczona.  W projekcie weźmie udział ok. 30 przedszkolaków, którzy zostaną podzieleni na trzy grupy wiekowe. Zajęcia poprowadzi wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem i zapleczem edukacyjnym. Pokaże ona zarówno, w jaki sposób dzieci mogą spędzać aktywnie czas wolny, jak i korzystać z zajęć ze specjalistami. Zajęcia z neurologopedą, logopedą wczesnej interwencji logopedycznej pozwolą na przesiewowe przeprowadzenie diagnoz, zwrócenie uwagi rodziców na konieczność dalszego korzystania z terapii logopedycznej. Wprowadzenie ćwiczeń z zakresu profilaktyki logopedycznej obejmować będzie usprawnianie narządów artykulacyjnych, utrwalanie prawidłowego toru oddechowego, wydłużanie fazy wydechowej. U dzieci budowany będzie słownik czynny i bierny oraz wprowadzone  zostaną różne ćwiczenia słuchowe dobrane do wieku. Rodzice będą mogli liczyć na nieodpłatną pomoc i ukierunkowanie jak dalej postępować, jak ćwiczyć i gdzie korzystać z pomocy logopedy. Jako specjaliści w tej dziedzinie, zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy może pozwolić sobie na płatne konsultacje, a co za tym idzie, nie wszystkie dzieci z wadami wymowy są zdiagnozowane, a ich rodzice świadomi problemu.

Zajęcia z fizjoterapeutą pozwolą na usprawnianie ruchowe młodych Świdniczan oraz na budowanie u nich prawidłowych wzorców już od najmłodszych lat. Taka forma terapii pozwoli na wychwycenie wśród uczestników projektu wad postawy. W takcie zajęć wprowadzane będą elementy metody Sally Goddard.

Zajęcia animacyjne mają na celu pobudzać kreatywność dzieci, nauczyć ich jak efektywnie gospodarować swoim czasem, rozwijać pasje i zainteresowania i pobudzać wyobraźnię.

Zajęcia odbywać się będą w Świdnicy przy ulicy Długiej 33 w siedzibie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.  Rekrutacja trwa i cieszy się bardzo dużym powodzeniem. Zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Wasze komentarze


wczoraj, 12 godz temu
wczoraj, 17 godz temu
wczoraj, 18 godz temu
środa, 24.4.2019 15:32
środa, 24.4.2019 13:13
środa, 24.4.2019 11:51
środa, 24.4.2019 11:49
środa, 24.4.2019 11:48
1
środa, 24.4.2019 11:44
środa, 24.4.2019 11:41
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki