komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

sobota, 21 września 2019

Jonasza, Mateusza

Pomagamy Julii i Adasiowi w ramach akcji „Żarów Dzieciom”

środa, 11.9.2019 09:42 , komentarze: 0 , odsłony: 250
kategorie artykułu:

Każdy z nas może pomóc! Już 22 września odbędzie się 4 edycja Żarowskich Biegów Strefowych, a wraz z nią akcja charytatywna dla Julki Malik i Adasia Szczurka. Julka to 10-letnia dziewczynka, mieszkanka Żarowa, zmagająca się z ciężką chorobą - Zespołem Angelmana. Natomiast Adaś to 3-letni mieszkaniec wsi Łażany, który od urodzenia walczy z mózgowym porażeniem dziecięcym, padaczką i rzadką chorobą genetyczną - Zespołem Aicardiego-Goutieresa. Tylko specjalistyczne leczenie oraz rehabilitacja pozwalają na rozwój i poprawę zdrowia dzieci. Dlatego tak bardzo ważne jest wsparcie finansowe rodzin, które ponoszą ogromne koszty leczenia. Nasza Gmina od wielu lat wspiera potrzebujące dzieci, mieszkańcy chętnie przyłączają się do akcji i wspomagają wydarzenia, chociażby uczestnictwem czy drobnym datkiem.

Aby pomóc wystarczy przyjść 22 września (niedziela) od godz. 9.00 na boisko Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy przy ul. 1 Maja 2 w Żarowie i przyłączyć się do akcji. Na wszystkich uczestników czeka wiele atrakcji: kawiarenka ze sprzedażą napojów, przekąsek, ciepłych posiłków, a także słodkich łakoci, loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dodatkowo odbędzie się również rajd rowerowy dla wszystkich pasjonatów jednośladów trasą Żarów-Kalno-Bożanów-Żarów. W międzyczasie odbywać się będzie także 4. edycja Żarowskich Biegów Strefowych dla dzieci oraz dorosłych, których organizatorem jest Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Cały dochód ze sprzedaży artykułów spożywczych, wpisowego na rajd rowerowy czy sprzedaży loterii fantowych zostanie przeznaczony na leczenie dzieci.

Zwracamy się również z ogromną prośbą o przyłączenie się do akcji w postaci przekazania fantów na loterię, którą będzie prowadzić Biblioteka Publiczna w Żarowie. Fanty na loterię można przynosić do biblioteki przy ul. Piastowskiej 10 w Żarowie, od poniedziałku do piątku, w godz. 9.00-17.30. 

Zapraszają: Rodziny dzieci, Urząd Miejski w Żarowie, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, Radni Rady Miejskiej w Żarowie, Biblioteka Publiczna w Żarowie, Wspólnota Samorządowa, Stowarzyszenie „Rowerowy Żarów”.

 

 

Wasze komentarze

czwartek, 19.9.2019 09:45
wtorek, 17.9.2019 09:14
poniedziałek, 16.9.2019 10:47
1
sobota, 14.9.2019 09:36
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
SKUP AUT
SKUP AUT
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D