komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

piątek, 22 marca 2019

Katarzyny, Boguslawa

Pół miliona dla Szymanowa

piątek, 20.7.2018 13:41 , komentarze: 0 , odsłony: 293
kategorie artykułu:

Zarząd województwa dolnośląskiego opublikował listę rankingową dotyczącą przyznania pomocy na operacje typu ,,Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania ,,Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wniosek gminy Dobromierz na dofinansowanie zadania pn. ,,Budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów” otrzymał bardzo wysoką ocenę i wraz z trzema innymi wnioskami uzyskał najwyższą liczbę punktów spośród 123 złożonych wniosków. Jedyne punkty jakie ,,straciliśmy” dotyczyły dochodu podatkowego gminy, na który nie mieliśmy wpływu. W pozostałych kryteriach nasz wniosek otrzymał maksymalną liczbę punktów.

Celem planowanej inwestycji jest budowa centrum kulturalno-rekreacyjnego we wsi Szymanów, czego efektem będzie wsparcie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich.

W miejscu obecnej świetlicy wiejskiej powstanie nowy parterowy budynek łącznie z nowymi przyłączami kanalizacyjnymi i gazowymi, z wykorzystaniem istniejącego przyłącza elektrycznego i wodnego.

Warto dodać, że zadanie związane będzie z tworzeniem infrastruktury i inwestycjami w energię odnawialną, a tym samym oszczędzanie energii poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Operacja wzmocni kapitał społeczny, w tym poprzez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, a także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych. Przy budowie centrum zastosowane zostaną rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska i klimatu.

- Bardzo cieszymy się z kolejnego sukcesu naszej gminy. Inwestycja, o którą zabiegało sołectwo Szymanów już za kilkanaście miesięcy stanie się faktem – komentuje wójt Jerzy Ulbin.

 

Wasze komentarze


Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Majówka na Węgrzech
Majówka na Węgrzech
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra