Pijani rowerzyści. Rekordzista z dwoma promilami

środa, 21.9.2022 07:12 104 0

Tylko w ciągu ostatniego weekendu świdniccy policjanci wyeliminowani z ruchu dwóch rowerzystów z promilami w organizmie. Jeden z mężczyzn miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a drugi 1,5 promila alkoholu w organizmie. Apelujemy do wszystkich użytkowników jednośladów, aby wsiadali na rowery tylko kiedy są trzeźwi!

Na bezpieczeństwo na drogach wpływ mają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego i wszyscy powinni respektować przepisy, a wszystko po to, by na drogach było bezpiecznie.

Jednym z ważniejszych, jest trzeźwość, gdyż alkohol dekoncentruje i zmniejsza zdolność postrzegania. Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego z pewnością są zagrożeniem dla innych, dlatego mundurowi powiatu świdnickiego konsekwentnie eliminują ich z ruchu. Tylko w trakcie ostatniego weekendu funkcjonariusze świdnickiej komendy  wyeliminowali z ruchu kolejnych dwóch rowerzystów, którzy ruszyli w trasę z promilami w organizmie.

 - Rekordzista tego weekendu zatrzymany został 16 września około godziny 20:00. 33-latek kontrolowany był na terenie Strzegomia przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Strzegomiu. Badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu, dlatego do domu nie wrócił już jednośladem -  mówi Oficer Prasowy KPP Świdnica mł. asp. Magdalena Ząbek.

Amatorzy promili ponieśli już konsekwencje finansowe, gdyż na każdego nałożony został wysoki mandat karny.

Przypominamy, że zmiany wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatu karnego, które weszły w życie wraz z nowym rokiem, wprowadziły między innymi wyższe kary za wykroczenie kierowania pojazdem innym niż mechaniczny po użyciu alkoholu oraz w stanie nietrzeźwości. Rowerzyści mogą został ukarani przez policjantów za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie.

foto KPP Świdnica

Dodaj komentarz

Komentarze (0)