Oszustwo na portalu OLX

wtorek, 17.7.2018 11:42 2134 1

32-letnia mieszkanka gminy Żarów zawiadomiła o oszustwie polegającym na wpłaceniu zaliczki w kwocie 80 złotych za zakup szczeniaka na portalu internetowym OLX.

Poszkodowana do dnia dzisiejszego, pomimo wielokrotnych prób kontaktu ze sprzedającym, nie otrzymała zamówionego psa ani zwrotu pieniędzy. Suma strat to 80 złotych na szkodę zgłaszającej. - Niestety Internet staje się coraz większym polem do działania oszustów. Internetowi przestępcy wykorzystują naszą nieuwagę i pośpiech.

- Pamiętajmy, aby być ostrożnym przy zawieraniu transakcji przez Internet i uważać na superokazje. Jeśli chcemy wziąć udział w aukcji internetowej, sprawdźmy najpierw wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Chrońmy swoje dane osobowe i hasła dostępowe, zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości możemy skontaktować się z obsługą portalu aukcyjnego. Gdy jednak staniemy się ofiarą przestępstwa zachowajmy wszystkie dokumenty związane z transakcją - dowód przelewu na konto bankowe czy korespondencję mailową, a przede wszystkim zgłośmy się z powyższymi dokumentami na policję - przypomina Katarzyna Wilk komendant komisariatu policji w Żarowie.

Przeczytaj komentarze (1)

Komentarze (1)

Renata poniedziałek, 12.04.2021 22:19
Wystawilam na sprzedaż stol z krzesłami, Pani zainteresowana uparła się...