Zgubili się z w Książąńskim Parku Krajobrazowym. Pomogli im policjanci

wtorek, 9.8.2022 13:31 1850 3

W minioną sobotę, późnym wieczorem, grupa turystów zgubiła się w rejonie Książańskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy powiatu świdnickiego wiedząc, że po zmroku będą mieli problem z odnalezieniem drogi powrotnej, postanowili wybrać numer alarmowy 112 i poprosić o pomoc policjantów. Mundurowi bezzwłocznie ruszyli na pomoc. Poszukiwania już po kilkudziesięciu minutach miały szczęśliwe zakończenie. Turyści zostali odnalezieniu w środku lasu przez funkcjonariuszy prewencji z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

 - Dyżurny komisariatu zgłoszenie o zagubionych w środku Książańskiego Parku Krajobrazowego dwóch rodzinach z dziećmi, otrzymał z Centrum Powiadamiania Ratunkowego około godziny 21:30, kiedy zapadł już zmrok. Od razu telefonicznie skontaktował się z turystami, którzy poinformowali go, iż posiadają nawigację, ale pomimo to mają problem z odnalezieniem drogi powrotnej.  Podczas rozmowy, w trosce o swoje dzieci i z racji późnej pory, zgłaszający poprosili policjantów o pomoc w wyjściu z lasu - mówi  mł. asp. Krzysztof Marcjan z KPP w Wałbrzychu.

Funkcjonariusz otrzymał od turystów tzw. pinezkę z ich lokalizacją, którą następnie przekazał patrolowi, działającemu w tamtym rejonie. Policjanci prewencji Komisariatu I w Wałbrzychu niezwłocznie po otrzymaniu tej informacji, udali się w głąb lasu, by pomóc turystom powrócić do głównej drogi.

Mundurowi prowadzili poszukiwania od strony Lubiechowa w kierunku Jeziorka Daisy. Już po kilkudziesięciu minutach cała historia miała swój „happy end” i trójka dorosłych osób oraz piątka dzieci wyprowadzona została z terenu leśnego na ul. Wrocławską w Wałbrzychu. Na szczęście nikomu nic się nie stało i nikt nie potrzebował pomocy medycznej. Dzięki policjantom turyści cali i zdrowi mogli wrócić do swoich domów.

foto - KPP Wałbrzych

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
czwartek, 01.01.1970 01:00
Powiedział co wiedział.....
***** *** wtorek, 09.08.2022 13:46
Mieć nawigację i się zgubić
Luk wtorek, 09.08.2022 14:03
No ale trzeba umiec z niej jeszcze korzystac :-) Ale jak...
wtorek, 09.08.2022 21:06
Powiedział co wiedział.....