Fotopułapki z walce z nielegalnymi odpadami

czwartek, 29.7.2021 13:25 1626 3

Pomimo wprowadzenia czytelnego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi, wiele zakamarków Świdnicy wciąż tonie w śmieciach. Władze miasta zamierzają walczyć z tym zjawiskiem poprzez monitorowanie miejsc, w których najczęściej pojawiają się dzikie wysypiska, za pomocą tzw. „fotopułapek”.

W najbliższym czasie zostaną zamontowane urządzenia, które nagrywają obraz, a poza tym mogą się łączyć z siecią GSM i przekazywać obraz na bieżąco. Są odporne na warunki atmosferyczne i mogą zapewniać doskonałą jakość zdjęć, również w nocy.

- Zaśmiecanie miejsc publicznych jest zabronione. Mieszkańcy często informują pracowników Wydziału Gospodarki Odpadami oraz Straż Miejską o lokalizacjach, w których zostały porzucone śmieci. Dlatego aby ograniczyć ten proceder, postanowiliśmy zamontować fotopułapki na terenie miasta. Ich lokalizacja będzie zmieniana w zależności od potrzeb - mówi Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami.

W ramach działań Wydziału Gospodarki Odpadami na terenie Świdnicy w 2020 roku zlikwidowano 19 nielegalnych miejsc gromadzenia odpadów. Uprzątnięto łącznie 6,94 ton śmieci. 

Podrzucanie odpadów w krzaki, na obrzeża miasta i inne miejsca, to nie tylko powód do wstydu, ale także narażenie się na bardzo przykre konsekwencje i wysoką karę grzywny w wysokości 5 000 zł  - dodaje Krystian Werecki, dyrektor Wydziału Gospodarki Odpadami.

Przypominamy, że w harmonogramie odbioru odpadów komunalnych w naszym mieście przewidziane są terminy odbioru wszystkich frakcji odpadów w ramach ponoszonej przez mieszkańców opłaty. Ponadto, selektywnie zebrane odpady (opony, gruz, stare meble, itp.) można legalnie i bez dodatkowych opłat dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który znajduje się przy ul. Metalowców 4.

Przeczytaj komentarze (3)

Komentarze (3)

Odpowiadasz na komentarz:
Ministrant
czwartek, 01.01.1970 01:00
Jak pszok Świdnica bedzie tak działał i odbierał odpady je nie odbiera. To będzie jeszcze gorzej. W Dzierżoniowie można oddać odpady bez problemu......
sobota, 31.07.2021 12:34
Fakt pszok w Świdnicy to dziadostwo. Chcesz oddać cokolwiek to...
surdyka sobota, 31.07.2021 15:45
A co? Oczekujesz, że gościu który tam siedzi ma cię...
Ministrant sobota, 31.07.2021 08:32
Jak pszok Świdnica bedzie tak działał i odbierał odpady je nie odbiera. To będzie jeszcze gorzej. W Dzierżoniowie można oddać odpady bez problemu......