komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

niedziela, 17 stycznia 2021

Antoniego, Rościsława

Premier i minister po pobiciu policjantów chcą zaostrzenia kar dla sprawców

środa, 16.9.2020 12:57 , komentarze: 17 , odsłony: 6819
kategorie artykułu:

PO PUBLIKACJI DOBA.PL. Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dot. bezpieczeństwa funkcjonariuszy policji zapowiedział zmiany w kodeksie karnym. To reakcja na zdarzenie do jakiego doszło w Pastuchowie w ubiegłą sobotę.

- Widzieliśmy na filmie, jak kilka dni temu niedaleko Jaworzyny Śląskiej na Dolnym Śląsku doszło do bardzo niedobrego i absolutnie nieakceptowanego zajścia - brutalne pobicie policjantki i policjanta przez uczestników tego zajścia - mówił premier.

Według informacji szefa rządu tego typu zdarzeń jest coraz więcej. W trakcie konferencji minister MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział zmiany w prawie mające chronić policjantów. Chodzi o zaostrzenie kar, ale także programy wsparcia dla funkcjonariuszy.

Jesteśmy przekonani, że bezpieczeństwo policji powinno być wzmocnione, bo oni dbają o nasze bezpieczeństwo i za to chcę im podziękować. Jesteśmy Wam bardzo wdzięczni i zrobimy wszystko, żeby Wasze bezpieczeństwo jeszcze umocnić. Razem z min. Mariuszem Kamińskim podjęliśmy decyzję znaczącego umocnienia bezpieczeństwa również policjantów. Oni powinni być pewni, że takie sytuacje, jak ta na filmiku, nie mogą mieć miejsca - dodał premier.

Minister Kamiński podziękował dwójce funkcjonariuszy z garnizonu świdnickiego, którzy padli ofiarą agresji ze strony mieszkańców Pastuchowa.

Według danych Komendy Głównej Policji, na przestrzeni ostatnich kilku lat, mieliśmy ponad 20 tysięcy przestępstw polegających na naruszeniu nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. 50 tysięcy policjantów zostało znieważonych. 

- Te statystyki mówią, że musimy zwalczać przestępstwa przeciwko policjantom - zapowiedział Kamiński. - Do końca miesiąca przedstawię projekt nowelizacji przepisów i ich zaostrzenia - dodał.

47-letniemu Pawłowi S., i jego synowi za naruszenie nietykalności cielesnej mundurowych grozi do 10 lat więzienia. Wobec mężczyzn sąd zastosował areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

Film z zajścia opublikowaliśmy jako pierwsi:

CZYTAJ TAKŻE:  

[FOTO] Ojciec z synem pobili policjantów. Usłyszeli kilka zarzutów!

[WIDEO] Rodzina mężczyzn zatrzymanych za pobicie policjantów zabiera głos

Jest decyzja sądu ws. aresztu dla ojca i syna oskarżonych o pobicie policjantów

 

 
Dodajesz odpowiedź do
Pisałem rozprawę ale mi się odechciało... Walić was JP dla zasady! Przyjdzie wam kiedyś krzywda do domu, to się będzieta pruć jak stare prześcieradła ze łzami w oczach!

czwartek, 09.17 09:58 autor: Dsw


Wasze komentarze

Skasujcie ten film i dajcie od początku sytuacji. Gliniarz...
środa, 16.09.2020 21:11 autor: Radoslaw
Breivik zabił 70 osób, dostał 21 lat
czwartek, 17.09.2020 15:01 autor:
Pisałem rozprawę ale mi się odechciało... Walić was JP dla zasady! Przyjdzie wam kiedyś krzywda do domu, to się będzieta pruć jak stare prześcieradła ze łzami w oczach!

czwartek, 17.09.2020 09:58:47 autor: Dsw

Mongoł power! PiS więcej kasy dla patologii+
czwartek, 17.09.2020 09:51 autor: hehehe
Dziekujemy, prosimy o szczepionki
środa, 16.09.2020 23:00 autor:
sobota, 16.1.2021 09:24
1
czwartek, 14.1.2021 18:21
11
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
SPZOZ w Świdnicy - Latawiec
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Fotograf Świdnica
Fotograf Świdnica
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
tanie laptopy poleasingowe
tanie laptopy poleasingowe
Mati Autogaz
Mati Autogaz