komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Nowy komendant Straży Miejskiej

wtorek, 4.12.2018 14:53 , komentarze: 10 , odsłony: 2146
kategorie artykułu:

4 grudnia 2018 roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska powołała na stanowisko Komendanta Straży Miejskiej w Świdnicy Marka Fiłonowicza, dotychczasowego dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Marek Fiłonowicz posiada wykształcenie wyższe oraz studia podyplomowe w zakresie bezpieczeństwa w działaniach administracji publicznej. Ze Strażą Miejską w Świdnicy związany był zawodowo przez 26 lat, pracował na stanowisku strażnika, starszego inspektora kierowania służbą dyżurną oraz kierownika Referatu Prewencji.  

- Dokładnie pamiętam poszczególne etapy funkcjonowania tej formacji, dobre i złe strony jej transformacji. Niemniej jednak zawsze postrzegam ją w kategorii takich instytucji, które są niezbędnymi, by mogło funkcjonować nowoczesne państwo, w którym przestrzegane jest prawo, a obywatel czuje się bezpiecznie. Oczywiście jest jeszcze wiele do zrobienia w tej i innych kwestiach, ale patrząc wstecz można odnieść wrażenie, że dużo się zmieniło i to na lepsze. Wraz z przedwcześnie zmarłym komendantem św. p. Janem Łętowskim -  wspólnie pracowaliśmy nad tym, by Straż Miejska była przyjazna mieszkańcom i współpracowała ze społecznością lokalną. I to się chyba udało, każdego roku coraz więcej mieszkańców naszego miasta zwraca się do strażników o pomoc i ją otrzymuje – mówi Marek Fiłonowicz, komendant Straży Miejskiej w Świdnicy.

Główne zadanie, które stawia przed sobą nowy komendant, to dbanie o porządek i bezpieczeństwo w naszym mieście. Straż powinna być bliższa mieszkańcom, a jej działania skuteczne i widoczne.  

- Bardzo ważną rolą Straży Miejskiej są działania prewencyjne i edukacyjne. Pan Marek Fiłonowicz jest osobą, która tak właśnie rozumie misję tej instytucji – dodaje prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.

Jednocześnie stanowisko dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Świdnicy powierzone zostało dotychczasowemu starszemu inspektorowi Straży Miejskiej w Świdnicy – Jackowi Budziszewskiemu.

 

 

Wasze komentarze

Hans pierwszy raz spotkałam się z takim prostakiem. Nie chcąc...
wtorek, 04.12.2018 22:23 autor: Meluzyna56
Hans co ty jesteś to nie będę pisał bo mi...
wtorek, 04.12.2018 21:25 autor: Hansik
Jaka większość? Może podasz jakieś liczby?
wtorek, 04.12.2018 17:26 autor: Hansik
To gdzie te głosy nie uznane - zkasowali oszukała komisja...
wtorek, 04.12.2018 19:31 autor: Wróg SLD i PO
Oj siedzimy na obczyźnie i jaja lub cipki starym ludziom...
wtorek, 04.12.2018 21:22 autor: Nie lubię volksdojczów|||

sobota, 25.5.2019 15:14
sobota, 25.5.2019 12:44
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC