Niesamowity spektakl na świebodzickim basenie

poniedziałek, 6.9.2021 15:07 229 0

W piątkowy wieczór (3 września) na basenie letnim w Świebodzicach odbył się niezwykły spektakl „Boży Lew”.

Jest on dziełem świebodzickiego duetu Mariusza Anniuka i Łukasza Cieloszyka. Autorem tekstu sztuki jest Mariusz Anniuk, natomiast muzykę do niej stworzył Łukasz Cieloszyk. W główną rolę wcielił się znakomity aktor teatralny i filmowy, przedstawiciel sceny Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego - Michał Kosela. Autorzy odpowiadają również za reżyserię i scenografię dramatu. Sztuka zgromadziła pełną widownię.

Spektakl  „Boży Lew” jest swoistą retrospekcją, którą rozpoczyna epilog. Opowiada o skomplikowanej relacji przyjaźni, miłości i braterstwa, śmierci i nadziei. Michał Kosela swoją grą ukazuje cały wachlarz emocji. Wzrusza, przeraża, bawi i angażuje widza.

Widowisko spotkało się z ogromnym uznaniem publiczności. Artystom podziękowania w imieniu własnym oraz Burmistrza Miasta Pawła Ozgi złożyła Sekretarz Miasta Sabina Cebula, wręczając kwiaty. Następnie głos zabrał Prezes OSiR Świebodzice Sp. z o.o. Jarosław Pizuński, który również pogratulował wszystkim udanego występu. Słowa uznania za wytężoną pracę skierował również do pracowników OSiR, dzięki którym możliwe było wystawienie sztuki w nietypowym miejscu, jakim jest basen letni.  

Twórcy „Bożego Lwa” planują już kolejne prezentacje swojej sztuki na terenie całego kraju. Gratulujemy i dziękujemy za wspaniały spektakl, który wzbudził zachwyt, dreszcze oraz wzruszenie.

Dodaj komentarz

Komentarze (0)