komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK
LOTTO

poniedziałek, 27 maja 2019

Augustyna, Juliana

Nielegalnie automaty zlikwidowane

środa, 17.4.2019 10:01 , komentarze: 0 , odsłony: 845
kategorie artykułu:

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Powiatowej w Świdnicy wraz funkcjonariuszami Delegatury Dolnośląskiego Urzędu Celno - Skarbowego na terenie Świdnicy prowadzili w ostatnich dniach działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Na terenie Świdnicy sprawdzili miejsca, co do których zachodziło podejrzenie, że są w nich urządzane nielegalne gry hazardowe, w wyniku czego na terenie Świdnicy zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier zręcznościowych.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 2 nielegalne automaty do gier hazardowych o wartości nie mniejszej niż 6 tysięcy złotych, na których urządzane były gry wbrew przepisom ustawy, sprzęt nagrywający oraz środki pieniężne w kwocie blisko 2 tys. złotych. Maszyny oraz pieniądze przekazane zostały funkcjonariuszom Delegatury Urzędu Celno - Skarbowego w Wałbrzychu, którzy prowadzić będą teraz dalsze postępowanie w tej sprawie.

Na zabezpieczonych maszynach zainstalowane były gry o charakterze losowym, prowadzone w celach komercyjnych, na organizowanie których wymagana jest koncesja niezbędna do prowadzenia kasyna. Powyższe fakty zostały ustalone przez funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzonych na miejscu eksperymentów procesowych, które potwierdziły, że są to maszyny działające w sprzeczności z przepisami ustawy o grach hazardowych.

Zgodnie z kodeksem karno - skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 

Wasze komentarze


sobota, 25.5.2019 15:14
sobota, 25.5.2019 12:44
KOLONIE nad morzem
KOLONIE nad morzem
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
Praca na GoWork
Praca na GoWork