komunikaty.doba.pl
wesele.doba.pl
PKS
MPK

czwartek, 22 sierpnia 2019

Cezarego, Tymoteusza

Nie wszyscy potrafią segregować odpady na pięć frakcji

środa, 7.8.2019 08:15 , komentarze: 2 , odsłony: 973
kategorie artykułu:

Za nami pierwsze tygodnie funkcjonowania nowego systemu w gminie Strzegom. Czy obowiązujące w od 1 kwietnia 2019 roku nowe zasady dotyczące segregacji surowców na pięć frakcji są przestrzegane przez mieszkańców?

Okazuje się, że różnie z tym bywa, ale jak się chce, to jednak można… Pierwszym, dostrzeganym chyba przez większość, pozytywem zmian, jakie nastąpiły na terenie gminy Strzegom jest coraz więcej powstających altan śmietnikowych. Kubły usytuowane do tej pory w centrum podwórek znalazły swoje nowe miejsca. Często przypominały one wysypiska śmieci. Dzisiaj na tych podwórkach jest znacznie czyściej. Mieszkańcy zaczynają zbierać odpady we właściwy sposób, co bardzo cieszy urząd.

- Cały czas uczymy się nowych zasad segregacji, które obowiązują od kwietnia tego roku. Przypominamy, że niewłaściwa segregacja lub jej brak jest dużym problemem. Wyrzucenie papieru, tektury do odpadów zmieszanych uniemożliwia jego odzysk. Z drugiej strony niezwracanie uwagi na oznaczenia pojemników i wyrzucenie odpadów zmieszanych do pojemnika na odpady segregowane może zanieczyścić całą ich zawartość, jeżeli np. znajdowały się tam resztki jedzenia, które zabrudzą czysty surowiec. Nie ma natomiast potrzeby mycia opakowań przed wyrzuceniem. Należy je dokładnie opróżnić, by nie zabrudziły innych surowców w worku/pojemniku i wrzucić je do właściwego- mówią urzędnicy.

 

Wasze komentarze

wczoraj, 8 godz temu
wczoraj, 14 godz temu
1
wtorek, 20.8.2019 18:29
poniedziałek, 19.8.2019 13:18
1
Mati Autogaz
Mati Autogaz
Wymarzone wesele
Wymarzone wesele
Szpital LATAWIEC
Szpital LATAWIEC
TAXI Świdnica
TAXI Świdnica
SKUP AUT
SKUP AUT
Cukiernia Kasia
Cukiernia Kasia
Kino Cinema3D
Kino Cinema3D
Muzeum Techniki
Muzeum Techniki
Przedszkole Abrakadabra
Przedszkole Abrakadabra
Praca na GoWork
Praca na GoWork
Eldomik serwis AGD
Eldomik serwis AGD